Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.12.2018 | | Rubriik: Uudised

Pilistvere lühterPilistvere kirik sai lühtri tagasi
Pilistvere koguduse omandisse jõudis tagasi 23 aastat kadunud olnud hinnaline ese, 17. sajandi lõpust pärit kroonlühter. Varastatud eseme õigusjärgsele omanikule tagasi jõudmise puhul on tegemist imelise looga, mis sai alguse 14. novembril ETVs nähtud saatest „Pealtnägija“, kus tutvustati muinsuskaitseameti hallatavat kadunud-varastatud kunstiesemete andmebaasi.
Nimelt nägi tähelepanelik televaataja seost andmebaasis viidatud eseme ning Tallinna antiigipoes oleva eseme vahel, kui kaamera liikus üle antiigiäris pakutava ning suures plaanis oli ühtäkki Pilistvere kirikust varastatud lühter. 6300 euro eest müügis olnud lühter on juba oma vanuse tõttu unikaalne. Esemele graveeritud kirjast on alles aastaarv 1694.

Evald Saagi stipendium on jagatud
Usuteaduse instituudi (UI) Evald Saagi nimelise toetusfondi nõukogu otsustas määrata õppestipendiumi Volli Nugisele (snd 1967), kes on UI magistrant teoloogia õppekaval ja EELK liige. UI rektori Ove Sandri sõnul arvestab fond stipendiaati valides teatud kriteeriume. Oluline on kandidaadi akadeemiline tase, majanduslik seis ja soov kasutada saadud haridust kiriku teenistuses. Nõmme Rahu koguduse liige Volli Nugis on praktikal Tallinna Toompea Kaarli koguduses.
Toetusfond on asutatud eesmärgiga toetada üliõpilasi-õpilasi ja teadustöötajaid, kes vajavad lisatoetust õppemaksu tasumiseks või teadustöö tegemiseks. Stipendiume määratakse kaks korda õppeaastas, sügis- ja kevadsemestril.

UI sõrmuse kavandUsuteaduse instituudi sõrmust saab tellida
Kuigi sõrmuse tellimine käesolevaks sügissemestriks on lõppenud, on uuest aastast taas võimalik see kõigil UIga seotud isikutel, kes täidavad tellimisvormi kooli kodulehel http://ui.eelk.ee/index.php/et/. Sõrmused valmivad hõbedast Uno Roosvalti 1970-80ndatest pärit kavandi järgi.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)