Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

23.11.2018 | | Rubriik: Uudised

Osa saadetisest on Tartus maha laaditud ja ootab sissekandmist.

Eestisse jõudis suur abisaadetis Saksamaalt
Möödunud esmaspäeval jõudis Leipzigi lähedalt Bornast Eestisse kolm suurt koormat hooldekodudele mõeldud sisustust.
Bornas asub moodsa meditsiinitehnikaga varustatud ja väga hea ettevalmistuse saanud spetsialistidega Sana kliinik. 9. novembril pani kliinik oma blogisse üles teate, et Baltikumi poole asuvad teele kolm suurt veoautot elektriliselt reguleeritavate hooldusvoodite, nende juurde kuuluvate öökappide ja mitme toidujagamiskapiga.
Kui projekti Eesti-poolse koordinaatori, Tartu praosti Ants Toomingaga Nõlvaku tänavale vaimse tervise hoolduskeskuse juurde jõudsime, oli koorem maha laaditud. 75 hooldusvoodist 21 toodi Tartusse, osa Kastresse ja osa Piigaste pansionaati. Üle tuhande euro maksvad hooldusvoodid koos madratsiga olid korralikud ja töökorras. Märkasin, et hoolealustele mõeldud kapikesed olid funktsionaalsed ja kergesti puhastatavad.
Piigaste pansionaadi juhataja Kersti Seeme ütles kirikulehele, et pakkumise hooldusvahenditele tegi praost Tooming ja ta võttis selle rõõmuga vastu. Neil on küll kenad puuvoodid, et tekitada hoolealustele kodust tunnet, kuid elu nõuab oma ja jõudumööda tuleb neid välja vahetada. Tänu uutele vooditele saavad hooldusalused kergemini voodist välja, aga hooldajatele on need hädavajalikud, selgitas juhataja.
Tartu Peetri kogudus ja praostkond vahendavad abisaadetist teist korda. Projekti Saksa-poolne korraldaja oli Leipzig-Brühli Rotary klubi eesotsas Mark Aretziga, kelle isiklik sümpaatia kuulub Eestile ja eestlastele. Kolonelleitnant Mark A­retz on pälvinud 2003. aastal Eesti Reservohvitseride Kogu hõbedase teeneteristi ja 2017. a Eesti Kaitseväe väejuhatuse teenetemärgi.
Et annetus, mille transport maksis kuus tuhat eurot, Eestisse jõuaks, võttis lisaks kliinikule ja Rotary klubile kulude kandmisest osa üks suurematest logistikafirmadest Euroopas – Hub Leipzig. Blogis ütleb Aretz, et saadetud abi leiab kasutust ja organisatsiooni nähtavus on kindlustatud: „Meil on head kontaktid ja teame möödunust, et need toimivad.“
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)