Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

27.03.2013 | | Rubriik: Uudised

Tartu vanglas on suvest tugiisikuteenus
Tartus toimus kahepäevane koolitus vanglast vabanenute tugiisikuks saada soovijaile. Osales koguduste liikmeid, vaimulikke, üliõpilasi. Esimesel õppepäeval tutvustas projektijuht Avo Üprus tugiisikute töö põhimõtteid Eestis. Koolitaja Keili Kollamaa käsitles Eesti vanglasüsteemi tööpõhimõtteid: mida eeldatakse ja millised võivad olla raskused.
Teisel päeval oli juttu kriminaalse käitumisega inimeste sotsiaalsest taustast ja kasvatuse mõjust, samuti läbipõlemisest ja leinast ning kriisist. Suve algul peaksid lõpetanud saama tunnistuse, siis võib juba oodata teenust ka Tartu vanglas. Kel huvi, võib õppuritega liituda.
Projekti «Tugiisikute süsteemi rakendamine korduvkuritegevuse ennetamiseks» rahastab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Infotelefon 5672 0008 (keili.kollamaa@gamil.com).

Langenud vabadusvõitlejate mälestuskonverents
Tartu ülikooli aulas peeti 24. märtsil langenud vabadusvõitlejate päeva XVII aulakonverentsi. Keskpäeval alanud konverentsil ütles avasõnad Mart Niklus. Enn Tarto ja teised ettekandjad meenutasid teadlast Jüri Kukke (1940–1981), kes hukkus Vologda vangilaagris.
Ligi paarikümne sõnavõtja teemadering oli avar, käsitledes nii üksikut süsteemi ohvrina kui ka kuritegelikku süsteemi ennast ja selle olemust. Konverentsile kogunenud võtsid vastu pöördumise.

Koguduste valimisperiood lõppenud
3. märtsiga lõppesid EELK koguduste juhtorganite valimised.
Sel päeval peeti pärast jumalateenistust täiskogu koosolek Torma Maarja koguduses.
Täiskogu koosolekul osales 20 koguduse liiget, kes valisid 14-liikmelise nõukogu. Nõukogu omakorda valis viieliikmelise juhatuse, juhatuse uus esimees on Natalja Peltomaa, liikmed Jussi-Kalevi Peltomaa, Talvi Sildma ja Aare Uleksin. Õpetaja Mehis Pupart on juhatuse liige ameti poolest. Koosoleku lõpul tänati koguduse eelmise nõukogu ja juhatuse liikmeid tehtud töö eest.
Valimisperiood EELKs jätkub. Kuni 31. maini peetakse praostkondade sinodeid, kus valitakse EELK XXIX kirikukogu saadikud ja praostkonna nõukogu liikmed.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)