Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.11.2018 | | Rubriik: Uudised

Soome kirikul kaks uut piiskoppi
Kaisamari HintikkaKaisamari Hintikka
1. novembril valiti Espoo piiskopkonna järgmiseks piiskopiks Kaisamari Hintikka (fotol, 51), kes sai teises valimisvoorus 57,5 protsenti antud häältest.
Espoo piiskopi valimistel oli võimalus hääletada 950 hääleõiguslikul valijal, kes olid piiskopkonna vaimulikud, lektorid ja ilmikutest valijad. Hintikkast saab Soome teine ja praegu ametis olevaist ainuke naispiiskop. Espoo eelmine piiskop Tapio Luoma asus sel aastal pärast valimisi tööle peapiiskopina.
Hintikka ordineeriti pastoriks 2009. aastal. Tema viimane töökoht oli Šveitsis, kus ta oli Luterliku Maailmaliidu asepeasekretär.
Ajaleht Helsingin Sanomat paigutab oma 1. novembri loos Kaisamari Hintikka teoloogilistelt vaadetelt liberaalide sekka.

 

 

keskitaloJukka Keskitalo
Oulus valiti uueks piiskopiks 15. augustil Jukka Keskitalo (fotol, 56). Ta valiti ametisse esimeses valimisvoorus 60% häälte toel. Keskitalo seatakse ametisse 11. novembril. Ta asub tööle Oulu piiskopi Samuel Salmi järel, kes jääb emerituuri.
Keskitalo on töötanud Jyväskylä koguduses vaimulikuna aastatel 1994–2010. Seejärel töötas Keskitalo kirikuvalitsuse kantselei juhina. Ajalehe Kotimaa andmeil on Keskitalo teoloogilistelt vaadetelt konservatiivne.
Kokku on Soome luteri kirikus kümme piiskoppi.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)