Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

10.10.2018 | | Rubriik: Uudised

Toomas PaulTunnustus Toomas Paulile
Ajakiri 60+ tunnustas konkursi „Aastad täis sära ja väärikust“ parimaid ja andis elutööpreemia teoloog Toomas Paulile selle eest, et vaimulik on andnud panuse elu väärikamaks muutmisel.

 

 

 

paldiski akenPaldiski kiriku restaureeritud aken
Õpetaja Merle Prass-Siim annab teada, et lõikustänupühal, 14. oktoobril õnnistatakse Paldiski kirikus restaureeritud aken (fotol). Armulauaga jumalateenistus algab kell 11. „See on esimene samm pikal teekonnal,“ ütleb ta. „Kaheksa aastat oleme kogunud annetusi, välja andnud kogudust puudutavaid raamatuid, korraldanud heategevuslikke kontserte. Tänu sellele oleme saanud pühakojale ka parandatud peaukse ja külgukse. Suur tänu OÜ Puidutohtrile imelise töö eest.“
Tööd Paldiski kirikus kestavad. Kordategemist jäävad ootama 12 akent, milleks tuleb leida rahastus.

Töökultuur ja tööjõud
Eesti Kultuuri Koda pidas 5. oktoobril Endla teatris konverentsi „Töökultuur“, kus otsiti lahendusi tööjõu puudusega seonduvatele probleemidele. Koja arvates on kriitilise tööjõupuuduse tekitanud eelkõige madal töökultuur.
Töökultuurist räägiti eri valdkondades: kultuuris ja hariduses, ettevõtluses, avalikus teenistuses. Teemaploki „Töökultuur hariduses ja kultuuris“ avas peapiiskop Urmas Viilma ettekandega „Kuulake karjase häält!“, kus ta kõrvutas Piibli sõnumeid töökultuuriga. Ta pidas oluliseks, et töötajad tunnevad tööandjat ja vastupidi.
MTÜ Eesti Kultuuri Koda on erinevaid loomingulisi praktikaid ühendav avaliku arutelu platvorm. Viiendat aastat korraldatakse aastakonverentse, kus keskendutakse kindlale, ühiskondlikult aktuaalsele ning Eesti kultuuriavalikkust kõnetavale teemale.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)