Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

12.09.2018 | | Rubriik: Uudised

Rapla treppRapla kiriku trepp sai korda
2. septembril algas Rapla koguduse jumalateenistus tavapärasest erinevalt: enne pühakotta siirdumist koguneti kiriku ees (fotol), kus õp Mihkel Kukk õnnistas kiriku peaukse kordatehtud trepi. Kukk võrdles oma kõnes õnnistatavat treppi Jaakobi redeliga piiblilugudest – seda mööda tõusevad inimesed koos inglitega Jumala kotta.
Õp Kuke sõnul on trepi uuendamise plaan aastaid vana. Juba siis, kui ta 1992. aastal Raplasse tuli, sõnastati vajadus uue trepi järele, kuna olemasolev oli ebarahuldavas seisus. 2007. aastal, mil kiriku juures tehti ulatuslikumaid sisetöid, telliti ka uue trepi ehitamiseks projekt, mis ometi raha puudusel toona teostamata jäi. Nüüd realiseerus ammune soov PRIA rahalisel toetusel.
Et kiriku (ja kiriku ees Vabadussõja monumendi) ehitamiseks on kasutatud paekivi, mis pole trepi puhul parim lahendus, kasutati uue trepi rajamiseks Hiina graniiti. Uus trepp on varustatud nõuetekohase kaldteega, et ka ratastoolid ning beebivankrid mugavalt kirikusse pääseksid.

Peapiiskop Virus ja Võrus
Jätkates tava külastada erinevaid EELK kogudusi, visiteeris peapiiskop Urmas Viilma eelmisel nädalal Võrumaal Urvaste kogudust ja Virumaal Haljala kogudust.
Oma Facebooki-lehel tänab Viilma Haljala õpetajat Margit Nirgit ja Urvaste õpetajat praost Üllar Salumetsa lahke võõrustamise eest ning annab ülevaate kohapeal nähtust. Peapiiskop kiitis inimeste pühendumust teha igapäevast tööd kogukonna heaks.
Urvaste ajaloolise kihelkonna piires peatuti lisaks Urvaste kirikule ja kiriklale veel kümmekonna kilomeetri kaugusel asuvas Antsla palvemajas ning Kanepi külje alla asuvas Heimtali kirikus – mõlemad on Urvaste koguduse kuulutuspunktid.
Haljala kirikus võeti kirikupead vastu lauluga „Nüüd Isa nimel tervitame“ (KLPR 480), millega traditsiooniliselt tervitatakse piiskoppi. Peale Haljala kiriku külastati ka Esku kabelit ja kohtuti kohalike inimestega.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)