Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tunnustus eeskujuliku restaureerimise eest
5. juunil jagati pealinnas tunnustust eeskujulikult restaureeritud hoonete eest. Parimaks restaureeritud kultuurimälestiseks kuulutati Nõmme Rahu kirik, mis sai sõjaeelse värvilahenduse. See on üks kaunimaid Eesti puukirikuid, mille roll kogukonna elus on kasvanud. Lisaks jumalateenistustele toimuvad kirikus kontserdid ja sealne kogudus teeb tänuväärset tööd abivajajate heaks.
Nõmme Rahu kiriku hoone ehitas Nikolai von Glehn 1901. aastal tööstushooneks, kuid 1904. aastast on seal peetud jumalateenistusi. 1924. aastal pühitseti kirik Tartu rahulepingu mälestuskirikuks, millest tuleneb ka tema nimi – Rahu kirik.

peeteliToetus Peeteli kiriku remondiks
Läinud nädalal saabus uudis, et Tallinna linn toetab Kopli Püha Nikolause ja Peeteli kiriku (fotol) restaureerimist ligikaudu 290 000 euroga. Peeteli kogudus kavatseb tänavu restaureerida kiriku torni- ja põhjafassaadid ning linn toetab ettevõtmist 200 000 euroga, selgitas linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Lepingud allkirjastati möödunud kolmapäeval. Peeteli koguduse poolt andis allkirja õpetaja Alo Martinson.
Peeteli kogudus asutati 1927. aastal, kiriku projekteeris arhitekt Eugen Sacharias ning pühakoda valmis 1938. aastal. Sõjas purunesid kiriku stiilsed vitraažaknad, kannatada sai ka sisustus. Kogudus jätkas hoones tegevust kuni 1962. aastani, seejärel rajati kirikuhoonesse filmistuudio võttepaviljon ning lõhuti kiriku tornikiiver, müüriti kinni aknad ja lammutati orelirõdu, kirikusaali ehitati vaheseinad.
Jumalateenistusi hakati kirikus taas pidama aastal 1993. Tallinna Kirikurenessansi programmi raames taastati kirikusaal, torn, ida- ja lõunafassaadid, omavahenditest rekonstrueeriti küttesüsteem ning korrastati muid ruume. Restaureeritud on katus ja paigaldatud torni kellad. Aastal 2000 loodi Peeteli kiriku sotsiaalkeskus, mis tegeleb laste abistamisega.