Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.06.2018 | | Rubriik: Uudised

Tartu Maarja kiriku taastamise toetusrühm
Riigikogus moodustati Tartu Maarja kiriku taastamise toetusrühm, mille esimeheks valiti Jüri Adams ja aseesimeheks Toomas Jürgenstein.
„Tartu Maarja kiriku taastamine on kogudusest sõltumatutel põhjustel jäänud venima praegusesse aega, kus peaaegu kõik muud suuremad kirikute taastamise tööd Eestis on ammu lõppenud. On vaja tõsta teadlikkust selle vajalikkusest ja ka poliitilist toetust,“ ütles Adams.
Toetusrühma kuuluvad veel Krista Aru, Maire Aunaste, Andres Herkel, Külliki Kübarsepp, Helmen Kütt, Enn Meri, Heljo Pikhof ja Hardi Volmer.
Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve. XIII riigikogu on moodustanud kokku 61 parlamendirühma ja 80 ühendust.

Nõmme Rahu9Tunnustus Nõmme Rahu kirikule
Tallinna linn valis parimaks restaureeritud kultuurimälestiseks Nõmme Rahu kiriku (fotol), kus kogudus restaureeris möödunud aastal Tallinna linna toetusel interjöörid ja konserveeris kunstimälestised, sh oreli, lühtrid ja altarimaali.
Nõmme miljööalal tunnistati parimaks restaureeritud hooneks Paju villa, Maarjamäe miljööalal sai preemia Paju tn 12 eramu, Kalamajas Väike-Patarei tn 8a, Graniidi tn 3 ja Salme 31 ning Tallinna kesklinnas pälvis tunnustuse Kentmanni tn 20a korteriühistu hoone. Balti jaama lähirongide paviljon on samuti üks kultuurimälestiste restaureerimise eest tunnustuse pälvinuist.

Rakvere kirikute ööl avati installatsioon
Kirikute öö raames avati 8. juunil Rakvere südalinnas taies, mis on pühendatud koguduse ja kiriku taaspühitsemise 320. aastapäevale. Kirikut kujutava installatsiooni tegi Rakvere Kolmainu koguduse tellimusel kunstnik Teet Suur.
Praeguse kiriku kõrval, kunagise ajutise puukiriku asukohas paiknev installatsioon on valmistatud vanadest akendest ja kujutab stiliseeritud kujul avatud ja tänapäevast kirikut. Tööd tegi Teet Suure kuuseinstallatsioonide ehitaja Raiko Kaasik. Installatsioon on avatud kogu suve.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)