Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.05.2018 | | Rubriik: Uudised

reimann ülleMustamäe koguduses oli ordinatsioonitalitus
Pühapäevasel jumalateenistusel Mustamäe koguduse ruumides linnaosavalitsuse keldris ordineeris peapiiskop diakoniks Ülle Reimanni (fotol).
Neli-viis aastat on Mustamäe koguduses teinud diakooniatööd Ülle Reimann, kelle pärast õpinguid usuteaduse instituudis ja veebruaris diakonieksami  soo­ri­tamist peapiiskop Urmas Viilma läinud pühapäeval diakoniks pühitses. Ordinatsioonitalitusel assisteerisid koguduse õpetaja Tiina Klement ja abiõpetaja dr Jaan Lahe, jutlustas Ülle Reimann.
Koguduse õpetaja Tiina Klement ütleb, et Ülle tuli vabatahtlikuna koguduse lastelaagrit korraldama ja on näidanud ennast sisemiselt väga tugevana ja intensiivse palveeluga inimesena. Ta on kohusetundlik, mitmesuguste oskustega ja oskab suurepäraselt aidata neid, kes abi vajavad.
Kahe tütre ema Ülle Reimann ütleb, et ordinatsioon oli ühtaegu ühe teelõigu lõpp ja teise algus. Ta jääb kogudust teenima ning ordinatsioon annab teenimisele uue ja sügavama sisu. See avab midagi, mis enne oli tema eest  suletud. Kuna tema ordinatsioonipäev oli ühtlasi emadepäev, tegi see päeva veelgi erilisemaks ja meeldejäävaks elu lõpuni.
Mustamäe kogudus on tõeliselt rikas – seal teenib nüüd kolm vaimulikku ja ka üks koguduseliige on vaimulik. 2. juunil sõidab kogudus ekskursioonile Järvamaa kirikutesse ja ootab oma seltskonda teisigi soovijaid.
Mustamäe kiriku ehitust saab toetada annetades EELK Mustamäe Maarja Magda­­lee­na koguduse kontole EE241700017003221206 Nordea pangas.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)