Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.05.2018 | | Rubriik: Uudised

Praost visiteeris kogudust
Valga praostkonna praost Mart Jaanson külastas aprilli viimasel päeval Valga kogudust, et saada ülevaade koguduse vaimulikust ja majanduslikust elust.
Praost ütleb, et veetis Valgas pika päeva ja kohtus koguduse esindajatega, vallavanem Margus Lepikuga ja külastas matusebürood Sinilill, millega kogudus teeb koostööd.
Praost ütleb, et koguduse ja tema lootus on uuel õpetajal Margus Suvil, tänu kellele on kogudus üle saamas kümne aasta pikkusest ajast, mil puudus oma kindel õpetaja. Visitatsiooni käigus täheldaski ta pause kantseleitöös, mis on ka mõistetav. „Kogudus saab hakkama ja potentsiaal on olemas,“ sõnab praost.
2. juunil on Valgas praostkonna laulupäev ja Margus Suvi introduktsioonitalitus, kus ta peab jutluse. Sellega lõpeb ametlikult ka koguduse visiteerimine.

ingvildLaat tuleb laupäeval
Saku Toomase kogudus korraldab kolmandat kevadet palvemaja juures platsil (Tallinna maantee 8) kell 11–15 laada, kuhu on kutsutud müüma väikeettevõtjaid.
Toimuvad mitmesugused töötoad, kuulata saab head muusikat Andres Jäätma ja The Ilves Sistersi esituses ning kohal on nukuteater Talleke.
Möödunud aastal koguti laadaga umbes 1600 eurot toetust kiriku ehituseks, sõnab koguduse juhatuse esimees Kristiina Seppel. Infot laada tegevuste kohta leiab Facebookist, vt Saku Kiriku Laat 2018.
Järgneval emadepäeval on koguduses noorteteenistus, kus jutlustab Norra misjoniseltsi praktikant Ingvild Prestbø (fotol), kes jääb Eestisse jaanipäevani.
Prestbø aitab koguduse­elu sisustada nii Saku kui Mustamäe koguduses, sõnab praktikandi juhendaja Magne Mølster.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)