Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.04.2018 | | Rubriik: Uudised

margus kirjaKirikutorni uuendamine sai tunnustust
Jõelähtme vald tunnustas mitmeid 2017. aastal silma paistnud tegusid vallas.
Jõelähtme aasta teo laureaadiks pärjati Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kiriku torni renoveerimise tööd ja eestvedaja, koguduse õpetaja Margus Kirja (fotol). Kiriku torni renoveerimine sai teoks koostöös väga erinevate organisatsioonide ja eraisikutega. Renoveerimisele on aidanud kaasa riik, muinsuskaitseamet, Jõelähtme vallavalitsus, Jõelähtme kogudus ja eraisikud. Uuenenud kirikutorni on nimetatud tähtsaks kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval. Kingitus rõõmustab silma ja loodetavasti ka kaua.

 

 

 

MagneSaku_kog5Tänukirju ja preemiaid
Saku vald tunnustas Saku Toomase koguduse tööd ja andis tänukirja Norra misjonärile, abiõpetaja Magne Mølsterile (fotol), kes on Eestis misjonitööl 2011. aastast ja on üks Saku koguduse rajajaid. Saku on noor kogudus, vanust on tal vaid viis aastat. Kogudus pakub noortele jumalateenistuste kõrval palju tegevust. Oodatud on osalejad beebi- ja pühapäevakoolieast leeriealisteni välja. Käia saab noorteõhtutel, laulda gospelkooris, osaleda tüdrukuteklubis, beebikoolis või käia jalgpallitrennis. Õpetaja ütleb, et ei oleks ilma tubli laste- ja noorsootiimiga kunagi seda tänukirja saanud.
Ka Läänemaal ei oldud vabariigi aastapäeva ajal tunnustusega kitsid. Teiste seas paistsid silma ka kirikuga seotud inimesed. Kultuuripärli tiitli sai pärandikultuuri uurija Kullamaalt, koguduseliige Lembitu Twerd­janski, aastapreemia Kullamaa koguduse organist Ivi Küla. Haapsalu kultuuriedendaja tiitel läks piiskop Tiit Salumäe ja kirikumuusik Lia Salumäe kõrval Eesti Lastemisjoni juhatuse liikmele, dirigendile ja produtsendile Lehari Kaustelile.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)