Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.03.2018 | | Rubriik: Uudised

Nissi kogudus valis uue juhtorgani
18. veebruaril kogunes Nissi Maarja kogudus pärast pühapäevast jumalateenistust täiskogu koosolekule, et valida uus nõukogu ja juhatus. Erakorralise koosoleku kokkukutsumise tingis asjaolu, et koguduse juhatuse senine esimees Hans Rätsep esitas lahkumiseks avalduse ja koos temaga veel mitu nõukogu liiget.
Koguduse õp Lea Jants tunnistab, et koguduses on olnud alates suvest pingeid ning nendest ülesaamiseks oli vajalik korraldada juhtnõukogu valimised. Ta on nukker, et koguduseelu on olnud pool aastat häiritud, aga rõõmus, et valimised läksid hästi korda ning tõmbasid koguduse aktiivi mitu uut liiget.
Valitud nõukogu valis endi keskelt uue juhatuse. Senise seitsme liikme asemel on uues juhatuses viis liiget, täpsemini neli liiget pluss vaimulik oma ameti tõttu. Uude juhatusse kuuluvad Argo Kroon (esimees), Liivi Tammemäe ning Kersti Mättik (aseesimees, kaks viimast olid ka eelmises koosseisus), Mau­no Reinmann ja õp Lea Jants.

Võru kirik2017oktVõru linna tunnustus
Võru Katariina kogudus on nii toetaja kui ka toetuse saaja. Koguduse jõulukassasse laekus annetustena 132,50 eurot. Selle toetuse andis koguduse õpetaja Andres Mäevere üle MTÜ Toetuskeskus Meiela noortele suvise väljasõidu toetuseks.
Vabariigi aastapäeva eel tunnustas Võru linn 2017. aasta heategijatena neid inimesi ja asutusi, kes on toetanud Katariina kiriku renoveerimist. Kokku on fondi laekunud eraisikutelt 14 694 eurot ja 62 senti ning ettevõtetelt 27 077 eurot ja 25 senti. Kiriku kordategemine jätkub ja annetused selleks on ka 2018. aastal oodatud.
Renoveeritud on kiriku torniosa ning esifassaad ukse ja trepiga. Rajatud on ka kaldtee, et tagada mugavam juurdepääs liikumisraskustega inimestele.

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)