Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

28.02.2018 | | Rubriik: Uudised

Raamatu "Eesti riigi 100 aastat" esitlus (M. Laar ja T. Hiio) Eesti Vabariik 100 raamatu­­­sari hakkas ilmuma
Juubeliperioodil (kuni aastani 2020) jõuavad lugejateni 44 aastapäevale pühendatud teost, avades riigi viimase sajandi arengulugu. Raamatusari „Eesti riigi 100 aastat“ valgustab eri valdkondade arengulugu läbi faktide ja sündmuste viimase saja aasta jooksul. Sarja haare on väga lai, meditsiinist kultuuri ja moeni. Teemadest kirjutavad valdkondade tõelised eksperdid.
EV100 raamatusarja kolleegium on kolmeliikmeline: Aleksei Lotman, Mart Orav ja Peeter Saari. Läinud nädalal esitlesid Mart Laar ja Toomas Hiio sarja I ja II osa „Maapäevast Otto Tiefi valitsuseni“ ning „Rahvusvahelise õiguse pelgupaigast Euroopa Liidu eesistumiseni“.
Märtsis ilmuvad raamatud disainist ja reklaamist (autor Karin Paulus) ning teatrist (Madli Pesti). 2019. aastasse on planeeritud Priit Rohtmetsa kirjutatud „Eesti usuelu 100 aastat“ ilmumine.
augustine image copyEesti päritolu teoloogi koostatud teos
Käesoleva aasta alguses avaldas Cambridge’i ülikooli kirjastus Eestist pärit teoloogi Tarmo Toomi toimetatud raamatu „Augustinus kontekstis“.
Cambridge’i ülikooli kirjastus otsustas laiendada oma tunnustatud seeriat „Kirjandus kontekstis“ religiooni valdkonda. Esimesena valminud teos on Augustinusest ja see sisaldab 29 klassitsisti ja teoloogi artikleid.
Autorid on pärit Austraaliast, Belgiast, Inglismaalt, Itaaliast, Lõuna-Aafrikast, Kreekast, Saksamaalt ja USAst. Toimetajalt on sissejuhatav artikkel „Augustinus kontekstis ja Augustinus kontekstist“.

Kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud! (2Kr 5:17)