Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

14.02.2018 | | Rubriik: Uudised

dolores Teenetemärk vitraažikunstnik Dolores Hoffmannile
Sel aastal vabariigi presidendi jagatud 166 teenetemärgist ei puudutanud ükski kiriku töötegijaid. Kui just mitte arvestada vitraažikunstnik Dolores Hoffmanni (fotol), kellele president annetab Valgetähe V klassi teenetemärgi. 80aastasele kunstnikule on see esimene riigi poolt tulnud tunnustus.
Alates 1974. aastast on kunstnik teinud Eestimaa kirikutele väga palju vitraaž­aknaid, esimesed Valjalasse. Kunstniku viimased silmapaistvad tööd on ees Tallinna Püha Vaimu kiriku akendel.
EELK on andnud Dolores Hoffmannile 2016. aastal EELK Teeneteristi III järgu ordeni, Tallinna Piiskoplik Toomkogudus 2002. a Maarja medali.

olli kortelainenSõpruskoguduses astub ametisse uus õpetaja
Piiskop Joel Luhamets oli pühapäeval Soomes külas sõpruskoguduses Siilinjärvil Põhja-Savos. 1978. aastast kogudust teeninud, neist viimased kuus aastat ülemõpetajana, Seppo Laitanen jääb 1. juunist pensionile. Veerandsajandi pikkused on Tartu Pauluse ja Siilinjärvi koguduse sõprussuhted.
Kogudus valis detsembris uueks ülemõpetajaks Olli Kortelaineni (47, fotol), kes astub ametisse 1. juunil. Ta on õppinud Helsingi ülikoolis, ordineeritud 1997 Kuopios.
Samal aastal asus ta koos perega elama Eestisse. Konsistooriumi otsusega oli Kortelainen määratud Tallinna ja Tartu praostkonna soomekeelse töö vikaarõpetajaks. Eestist lahkumise järel 2000ndatel on ta teeninud kogudusi Soomes.

Kristus ütleb: Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed! (Ilm 1:18)