Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

31.01.2018 | | Rubriik: Uudised

Rolf Soome Misjoniseltsil on uus juht
Helsingis misjoniseltsi majas seati 18. jaanuaril seltsi uueks juhiks Rolf Steffansson (pildil). Ametisseseadja oli Tampere piiskop Matti Repo. EELK esindajana andis peapiiskopi tervituse üle misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru.
Rolf Steffansson on töötanud Tansaanias ja hiljem seltsis välistöö suunda juhtinud. Ametisseseadmise jutluses ütles ta, et ühtsus ei tugine sellele, et sulgeme uksed n-ö problemaatilistele rühmadele nagu puuetega inimesed, mitteristitud või varjupaigataotlejad. Kristlastena on meil kohustus jagada rõõmu, õiglust ja rahu kõigile.
Soome Misjoniselts (Suomen Lähetysseura) on Soome luterliku kiriku juures tegutsev misjoniorganisatsioon, mis loodi 1859. aastal ning saadab misjonäre enam kui 30 maale.
Eestisse on selle organisatsiooni kaudu läkitatud Titta Hämäläinen, Anu ja Juha Väliaho, Pia ja Tero Ruotsala.

siiri-105Siiri Sisask andis kontserte Soomes
Soome-Eesti 200 kultuurisündmuste raames korraldati läinud nädalal laulja Siiri Sisaski (fotol) kontserdituur Põhja-Soomes. Kontserdid toimusid Oulus, Ylitornios ja Inaris.
26. jaanuaril toimunud kontserdi „Eesti-saami sild“ Inaris saamlaste kultuurikeskuses  andis Siiri Sisask koos saami muusiku Niillas Holmbergiga. Siiri Sisask on laulja, kellele meeldib traditsioonilist muusikat uuenduslikult tõlgendada. Põhja-Soomes laulis Siiri Sisask esimest korda. Kontsert kuulus 20. korda toimunud lühifilmifestivali Skábmagovat (Kaamose pildid) off-programmi.
Festivalil näidatakse filme saamidest ja teistest põlisrahvastest. Inaris valitses eelmise nädala algupoolel 30kraadine pakane.

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)