Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.01.2018 | | Rubriik: Uudised

meelis rosma copyKaplan Meelis Rosma lahkub Eestist
Meelis Rosma (38, fotol) naaseb pärast kaheaastast teenistust kaplanina kaitseväes tagasi Austraaliasse, kus ta on varemalt kaheksa aastat teeninud EELK Sydney kogudust.
Kuna õpetaja Rosma on Eestis oldud ajal olnud abiks Tallinna toomkoguduse teenimisel, pidas ta seal ka viimase jutluse Kristuse ristimispühal. Peapiiskop Urmas Viilma saatis ta toomkirikust teele tänuga, tervitustega Austraalia eestlastele ning üle andes EELK tänukirja.

lyganuse 2Lüganuse kiriku käär­kambris on uus vitraaž
Emeriitpiiskop Einar Soone pühitses Lüganuse kiriku käärkambris kunstnik Andrei Lobanovi tehtud vitraaži (fotol), mille kogudus sai kingiks.
Diakon Tõnis Tamme sõnul oli vitraaži käärkambrisse paneku põhjuseks see, et käärkamber on kasutusel talvel külmal ajal, kui õhksoojuspump soojendab ruumi. „Ja seal puudus selline vaimne värv – see nagu kirgastab, ruum sai uue elu ja vaimsuse,“ vahendab rahvusringhäälingu portaal. 14. sajandil ehitatud Lüganuse Ristija Johannese kirikus on neli vitraaži. Kaks neist on teinud Andrei Lobanov ja kaks Riho Hütt.

2018 – Euroopa kultuuripärandi aasta
2018. aastal pööravad kõik Euroopa riigid tähelepanu kultuuripärandile – algab Euroopa kultuuripärandi aasta. See on suurepärane võimalus tõsta esile meie rikkalik kultuuripärand viisil, mis innustaks just noori ainelist kultuuripärandit väärtustama ja vaimset kultuuripärandit edasi kandma. Euroopa Komisjoni algatatud kultuuripärandiaasta eesmärk on julgustada inimesi tutvuma Euroopa rikka ja mitmekesise kultuuripärandiga, väärtustama selle eripära.
Kultuuripärandiaasta tegevusi koordineerib Eestis muinsuskaitseamet koostöös Eesti Folkloorinõukoguga. Vaata lähemalt: www.parandiaasta.ee/.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)