Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.12.2017 | | Rubriik: Uudised

Eesti Muinsuskaitse Selts tähistas 30. tegevusaastat
Eesti Muinsuskaitse Selts tähistas 11. detsembril 30. tegevusaastat piduliku vastuvõtuga Tallinna raekojas. Pidupäevalisi olid tervitamas president Kersti Kaljulaid ja koostööpartnerid rahvusseltsidest. Kõlama jäi peale heade soovide ka seltsi vajalikkus läbi aegade tänapäevani.
Seltsi, mida juhib Peep Pillak, kuulub tuhatkond aktiivset liiget. Selts ühendab rohkem kui 50 ajaloo- ja kultuuripärandi vabatahtliku uurimise ning kaitsmisega tegelevat seltsi, klubi või ühendust üle kogu riigi. Eesti Muinsuskaitse Selts asutati 12. detsembril 1987 ning oli üks esimesi organiseeritud kodanikuühendusi Nõukogude okupatsiooni ajal. Seltsi asutamisel Trivimi Velliste ja Lennart Meri sõnastatud peamine eesmärk – taastada muinsuste muinsus ehk Eesti Vabariik – on täidetud.
Aastapäevaga seoses esitleti raamatut Tallinna Kaitseväe kalmistust; hoonel Rävala 4, kus selts asutati, avati seinatahvel; seltsi ruumes (Pikk 46) on näha Priit Herodese koostatud näitus „1988–2018: elu läbi sümbolite“.
Kristiina Kaasiku maalinäitus
Viimsi kirikus on 12. jaanuarini vaadata Kristiina Kaasiku näitus „Valgus levib“, mis on sobiv valguse tulekut maailma ette valmistavasse advendiaeg. Näituse kuraatori Erkki Juhandi sõnul on Kaasik (mõlemad pildil) Eesti kunstielus osalenud üle poole sajandi.
Viimsis on väljas valik viimase kümne aasta jooksul valminud, näituse teemaga seotud maale. Rõhk on eelkõige 2017. aastal loodud seerial „Palves“. Kunstnik on ise öelnud, et ta maalib kiirustamata. Tööd valmivad kuude või lausa aastatega.

Kristiina Kaasiku maalinäitusKarula kirikus lauldi jõululaule
Valga praostkond korraldas kultuurkapitali toel 9. detsembri pärastlõunal Karula Maarja kirikus saabuvate jõulude tervituseks kontserdi „Jõulurõõmu ootuses“.
Üles astusid kollektiivid ja instrumentalistid Valga, Võru ja Tartu praostkonnast.

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu. (Ps 103:2)