Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.12.2017 | | Rubriik: Uudised

kihelkonna_kalenderKihelkonna kogudusel oma kalender
Kihelkonna Mihkli kogudus ja õpetaja Rene Reinsoo on andnud välja 2018. aasta piltidega seinakalendri just oma kogudust ja rahvast silmas pidades. Kalendris on igas kuus oluline pilt koguduse inimestest, tegevustest või kirikuriistadest ja pühakojast endast. Tekstiosas saab ülevaate koguduse tegevusest ja kiriku ajaloost.
Kihelkonna kiriku teeb kuulsaks seal asuv Eesti vanim orel (1805), mida loodetakse restaureerimise järel sisse õnnistada koguduse aastapäeva jumalateenistusel 30. septembril 2018.

Toomkiriku altar avatud
1. advendipühapäeva jumalateenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus taaspühitses peapiiskop Urmas Viilma tellingutest vabanenud, konserveeritud ja uuritud Christian Ackermanni altariseina. Kaasa teenisid koguduse õpetaja Arho Tuhkru, kaitseväekaplan Meelis Rosma, organist Kadri Ploompuu. Laulis toomkoguduse koor Laudate Dominum Veljo Reieri juhatusel. Jumalateenistuse järel oli kaetud kohvilaud.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)