Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.12.2017 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Urmas Viilma aastalõpusõnum
30. novembril kutsus peapiiskop Tallinna toomkirikusse kontsert-mõtisklusele kirikuga koostöös olnud riigi- ja ühiskonnategelasi. Peapiiskop analüüsis advendikõnes ühiskonnaelu protsesse ja sõnastas oma aastalõpusõnumi ühiskonda. Selleaastane advendikõne keskendus erinevatele juubeliaastatele. Ka esitas ta enda koostatud Eesti mõjutute esi-50 ning tegi konkreetse ettepaneku kooseluseadusega seotud patiseisu ületamiseks. Selle aasta advendikõne on peapiiskop Viilma kolmas aastalõpusõnum peapiiskopina.
Eesti Kirik avaldab kõne tervikteksti 13. detsembri lehes. Kõne on kättesaadav www.eelk.ee.

20171128_112310Katedraali katekismus
Helsingi toomkoguduses peeti reformatsiooni 500. aastapäeva silmas pidades aasta jooksul õhtupalvusi katekismuse tekstide üle. Palvuste kõned talletati ja nende põhjal ilmus hiljaaegu „Katedraali-katekismus“.
Katekismuse õpetuslaused on selles raamatus lahti seletatud eluliselt ja tavainimest kõnetavalt. Tekst on illustreeritud kaunite piltidega. Töö mahukusest annab tunnistust see, et raamatus on 176 lehekülge.

 

 

 

Anna-Liisa_5988 Võrukeelsest luulest
Novembrikuus käisid võru keeles kirjutavad seitse naist Tallinnas Kirjanike Majas oma loomingut lugemas ja tutvustamas. Kirjandusõhtu pealkiri oli „Istõ inemine suutii veeren“. Kauksi Ülle, Häniläse ja teiste kõrval astus oma loominguga üles ka kaplan Anna-Liisa Vaher (fotol), kes küll Eesti Kirikus kolumne kirjutab kirjakeeles. Kirjandusõhtul andis ta lubaduse, et „nakka rohkõmb võro keeleh kirutama“, vahendab Uma Leht.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)