Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.10.2017 | | Rubriik: Uudised
kuused

Kuuse ostja Soomes saab puuga kaasa tulevikukuuse vasktahvli.
Internet

Soomes istutatakse juubeliaasta kuuski
Kui Eesti Vabariigi sajandal, juubeliaastal on plaanis istutada saja tamme tammikuid, siis Soome Vabariigi 100. aastapäeva auks istutavad põhjanaabrid kuuski. Põhjanaabrite tava on vana, ka Soome 50. iseseisvusaastapäeval istutati 30 000 kuuske. Toonased kuused pärinesid iseseisvuse kuuse seemnetest, mis külvati 1917. aastal ja seejärel istutati 1931. aastal kasvama Helsingi Kaivopuisto tänavale. 50aastased puud on nüüdseks kasvanud suureks ja väärikaks.
Ka praegu istutatavad kuused on osaliselt kasvatatud Helsingi Kaivopuistos tänini kasvava iseseisvuskuuse seemnetest ja need on idandatud Joensuu botaanikaaias. Käesolev kuuse istutamise kampaania kannab nime „Tuleviku kuusk“ ning kuuse ostja sai vasktahvli tekstiga „Soome 100“ ja vastavateemalise raamatu.

Vald kindlustas Kuusalu kiriku varad
Kuusalu vallavalitsus kindlustas Kuusalu Laurentsiu­se kogudusele kuuluva kiriku, pastoraadi, õpetaja elumaja ja ka vana pastoraadi ette lauritsapäeval paigaldatud Eduard Ahrensi pronksskulptuuri. Kokku läheb aastane kindlustuspoliis maksma veidi üle 400 euro. Vallavanem Urmas Kirtsi kommenteeris, et õpetaja Jaanus Jalakas pöördus vallavalitsuse poole ja palus kindlustamiseks toetust. Rahalise toetuse asemel vormistas vallavalitsus ise kindlustuspoliisi.

Mustamäe kiriku ehituse I etapp on valmis
Lõikustänupühal toimus kiriku aias tänukontsert. Uue kiriku ehitus on katuse all. Hoone karp on valmis ja see on ime, mille eest on põhjust olla tänulik Jumalale ja inimestele, kes on täitnud tema tahet. Praost Jaan Tammsalu õnnistas risti. Laulsid koorid ja solistid. Kiriku ehitus algas selle aasta märtsikuus. Pühakotta tuleb kirikusaal, ruumid lastehoiu ja noorte tugikeskuse jaoks, erinevad ringiruumid jm.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)