Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.09.2017 | | Rubriik: Uudised

TreimaniTreimani kirikul on aastapäev
Pärnumaale Orajõe valda ehitati väike puust kabel kohaliku legendi kohaselt kuue talu peremeeste eestvõttel 1867. aastal ja pühitseti sama aasta madisepäeval, 21. septembril. Rohkem on hoone tuntud Orajõe palvemajana.
Hiljem lisati majale puidust torn ja nii sündis Treimani (fotol) kirik. Kogudus iseseisvus pärast II maailmasõda. Praegu on koguduses 36 liikmesannetajat ja kogudust teenib viimased viis aastat hooldajaõpetajana Tauno Teder.
Kui tavaliselt on kirikus jumalateenistus iga kuu 3. pühapäeval, siis septembris peetakse jumalateenistus 24. septembril, et tähistada pühakoja 150. aastapäeva. Teenistus algab kell 14 ja sellele järgneb koosviibimine.
Kogudus peab oma pühakoja eest hoolt ning aastal 1997 pandi sellele uus eterniitkatus, värviti torn ja välisseinad, 2003 värvisid isa ja poeg Heinar ja Tauno Mäll kiriku seest üle.

LäänlasteloodesikaanepiltKullamaal peetakse rahvuspäeva
Laupäev, 7. oktoober on Kullamaal eriline päev, mil mõeldakse paiga ajaloole ja vabaduse eest märtrina hukkunuile. Keskpäeval avatakse kirikuesisel platsil mälestussammas, mis on püstitatud kahele läänemaalasele, kes on mõjutanud kohalikku elu.
Mälestussambaga meenutatakse kunagist Läänemaa maavanemat poliitik Artur Leonhard Kasterpalu (lasti maha 2. juunil 1942 Sverdlovski oblastis Sosva laagris) ja Vaikna vallakooli juhatajat Eero Veidermat (lasti maha 10. aprillil 1942 Sverdlovski oblastis Sevurallagis).
Rahvuspäev jätkub kultuurimajas päevakohaste ettekannetega ja Lembitu Twerdjanski raamatu „Läänlaste lood. Kullamaa mälestused“ (fotol) teise osa esitlusega. Kontserdi annab Kaitseliidu Tallinna maleva orkester.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)