Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.09.2017 | | Rubriik: Uudised

sakala malev Julgete meeste lugu
Ugala teatris etendub 7. septembril Viljandimaa harrastusnäitlejate esituses lavatükk „Kummardage lipud ehk Lugu julgetest meestest“. Etendus on pühendatud Eesti vabariigi ja Kaitseliidu Sakala maleva 100. aastapäevale. Lavastus on sündinud ON teatri ja Sakala maleva koostöös lavastaja ja dramaturgi Siim Maateni käe all. Peanäitlejad on Eero Spriit, Artur Linnus ja Kristian Põldma.
Sakala malev (fotol maleva vapp) on Kaitseliidu 15 malevast vanim, tema laiahaardelist tegevust minevikus, aga ka tänapäeval lavastus tutvustabki. Näidendiga meenutatakse ja mälestatakse neid, kes on andnud oma elu Eesti iseseisvuse eest võideldes, aga tehakse ka kummardus kõigi julgete ees.
Etendused toimuvad veel Kaitseliidu aastapäeval 11. novembril 2017 Sakala keskuses Viljandis ja Eesti Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril 2018 Karksi valla kultuurikeskuses.

maarjamaa_lauludSündinud esimese kümnendi palangus
Vanemuise teatris jõuab 29. septembril lavalaudadele koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga EV100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames etendus „Rännakud. Maarjamaa laulud“. Autor ja lavastaja Tiit Palu kutsub vaatajaid teekonnale keele ja kodumaa mõtteruumi.
Kui sada aastat tagasi sündis Eesti Vabariik, kutsus see esile keele­plahvatuse. Loodi kümneid tuhandeid uusi sõnu ja mõisteid. Eesti keelest sai keel, milles võis filosofeerida, suhelda omavahel peentest ja peenikestest asjadest. „Maarjamaa laulud“ on lavastus, kus mõeldakse ja tantsitakse eesti keeles.
2018. aasta septembris toimub Tartus kõigi sarja lavastuste etendusmaraton. Mängides läbi vabariigi elulugu, teeb kõnealune projekt ise omal moel ajalugu: kahtlemata on see nii osalejate arvu kui toimumisaega silmas pidades meie teatriloo suurim lavastus.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)