Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

23.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Metsaülikoolis kõneldi, kuidas usuga hirmu vastu minna
16.–20. augustini Käärikul toimunud metsaülikool keskendus intrigeerivale küsimusele: mida Eesti kardab?
„Õhk on täis hirme. Hirmud on nii inimestel kui tervetel riikidel. Tahame seekord Käärikul üheskoos arutleda, kuidas hirmud meie peas tekivad, ning üles otsida hirmude allikad majanduses, looduses, geopoliitikas, tervisesektoris ning religioonis,“ tutvustab Kääriku Metsaülikooli koduleht selle aasta kokkusaamist.
„Usk ja religioon on üks teema kogu metsaülikooli teemaderingis. Peateemat saime lahata Eesti kontekstis kahest küljest: hirm religioonide ees ja usuga hirmu vastu,“ selgitas korraldustoimkonna nimel Triin Käpp. Religiooniga seonduva teema vestlusringi olid palutud peapiiskop Urmas Viilma, usuteadlased Lea Altnurme ja Peeter Espak ning ennast luterlikult ateistiks tituleerinud politoloog Rein Taagepera.

Pärnametsa_raamat110 aastat Eesti Metodisti Kirikut
Metodisti kirikus Tallinnas Narva maanteel on avatud näitus „Reformatsiooni viljad EMK 110 tegevusaastas“. Näitust saab suvekuudel vaadata kirikusaali all fuajees pühapäeviti kell 10–14 või veebipõhiselt www.emk.voog.com. 2017. aasta moto EMKs on „Muistsete radade uurimise ja taasavastamise aasta“.
Näitus avati kiriku 110. aastapäevale pühendatud aastakonverentsil, kus esitleti ka uut raamatut metodisti kiriku kauaaegse superintendendi Olav Pärnametsa pühendunud elust ja teenimisest. Konverentsist võttis osa Lõuna-Korea Kwanglimi koguduse delegatsioon ning kirikus avati selle ehitust toetanud Kwanglimi koguduse mälestustahvel.
Olav Pärnametsa raamat „Elu armu arvel“ (fotol) rikastab Eesti kiriku ajalugu, tuues esile kontraste eri ühiskondades ja lisab värvika peatüki vaimulikku varasalve. Raamat on saadaval Logose raamatupoes metodisti kiriku majas ja Tartus Pauluse raamatupoes.

Kristlik pere- ja tervisekeskus
Tallinnas Tondi 26 on avatud uus kristlik pere- ja tervisekeskus Terve Elu keskus (tel 6566 6829). Keskusest saab abi hingehädades, aga ka vaimulikel teemadel rääkida. Tähtsaks peetakse ka kehalise tervise, tervislike eluviiside ja inimese jaoks oluliste väärtuste toetamist ja nõustamist. Keskuse töötajad on eri konfessioonidest.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)