Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

30.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Kristlik pere- ja tervisekeskus
Tallinnas Tondi 26 on avatud uus kristlik pere- ja tervisekeskus Terve Elu (tel 6566 6829). Keskusest saab abi hingehädades, aga ka vaimulikel teemadel rääkida. Tähtsaks peetakse ka kehalise tervise, tervislike eluviiside ja inimese jaoks oluliste väärtuste toetamist ja nõustamist. Keskuse töötajad on eri konfessioonidest.

Kassari kabelis lauldi Lutheri koraale
Kassari kabelis toimus 18. augustil diakon Triin Simsoni ja organist-koorijuht Siiri Rüütelmaa juhitud projekti „Kolm risti Kassari kohal“ raames luterlike koraalide ühislaulmine, eeslauljaks oli Kärdla kirikukoor.
„Tegime reklaami ka järgmisel päeval Haapsalus toimuvale koraalimaratonile,“ räägib Eesti Kirikule Siiri Rüütelmaa, rõhutades, et Kassaris lauldi üksnes Lutherile omistatud laule, neid on kokku 16. Et tähistada sel kombel reformatsiooni 500. aastapäeva. Tema sõnul jõudis Kassarisse sel päeval umbest 20 kirikumuusikasõpra.
Tegemist on juba 20. aastapäeva tähistava projektiga, mille raames kolm korda suve jooksul toimub kabelis kontsert. Tänavu on Kassaris musitseerinud akordionistid Indrek Liit ja Rein Orl ning viiulil Heiki Aavik.
Kassari rookatusega kabel on suvekuudel teeliste kiriku programmi raames avatud. Kord kuus toimuvad siin jumalateenistused. Teenistus on alati ka jõululaupäeval. Sada inimest mahutav pühakoda, kus elektrivalguse asemel on kroonlühtrites küünlatuli, on väga populaarne laulatuste läbiviimiseks ja meelispaik siia suviti sattuvatele turistidele.

Reigi kiriku ja koguduse tähtpäev
Laupäeval tähistas Reigi kogudus 390. ja Reigi Jeesuse kirik 215. aastapäeva. Pidulikul missal jutlustas piiskop Joel Luhamets, kirikukontserdil esinesid organist Ene Salumäe ja laulja Karin Salumäe.
Aastal 1627 eraldus Reigi kogudus Käina kogudusest ja tekkis eraldi Reigi kirikukihelkond. Esimene iseseisva koguduse õpetaja oli Paul Andreas Lempelius, kellest jutustab värvikalt kirjanik Aino Kallas oma teoses „Reigi õpetaja“. Reigi koguduse moodustasid peamiselt rootslased, kellest suurem osa 1781 Hiiumaalt välja saadeti.
Reigi kogudust teenib õpetaja Hüllo-Kristjan Simson. Koguduseliikmeid loetakse praegu 350, ajalooliselt on aga Reigi kogudusega seotud olnud kõik Reigi kihelkonna piires elanud pered.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)