Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Lühiuudised

09.08.2017 | | Rubriik: Teated

kellRannu kogudus kutsub kella õnnistamisele
Rannu kirikus on alla võetud 1860. aastal torni paigutatud suur kell (fotol), sest see oli mõraga ega helisenud. Tänu Soome Lammi sõpruskoguduse toetusele on kirikusse saadud uus, 180 kilo kaaluv kompleksse helistamismasinaga kell. Selle eest hoolitses Mäevälja orelitöökoda.
Kell pühitsetakse taasiseseisvumispäeva jumalateenistusel, mis algab kell 11. Teenivad koguduse hooldajaõpetaja Vallo Ehasalu ja Lammi koguduse õpetaja Heli Ulvinen. Kogudust teenib vikaarõpetaja Diina Tuulik.
Kella saamisel oli suur osa Võrtsjärve-lähedasi valdu koondaval mittetulundusühingul Võrtsjärve Ühendus, mille eesmärgiks on ühise tegevuspiirkonna arendamine läbi kohaliku initsiatiivi, tuginedes avaliku, era- ja mittetulundusliku sektori partnerlusele ja koostööle.
alfred käärmann copyPerajärvele punkrit taastama!
Sel nädalal, 10.–13. augustini kutsub keskkonnaamet huvilisi taastama Karula rahvuspargis Perajärve metsas Põrguorus asunud punkrit, kus talvel 1950–1951 varjas end legendaarne metsavend Alfred Käärmann (1922–2010). Ta tabati 1952 ja mõisteti 15 aastaks vangilaagrisse.
Sama punker ehitati üles aastal 1989 metsavenna enda juhatuse järgi. Seekord taastatakse punker Käärmanni raamatu „Surma vaenlase vastu. Eesti lõunapiiri metsavenna mälestusi“ kirjelduste ja jooniste ning esimesel taastamisel osalenud inimeste mälestuste järgi. Taastamist juhendavad Arvi Asi ja Kaido Kama.
Soovijatel tuleb registreeruda aadressil pille.saarnits@keskkonnaamet.ee, infot saab telefonil 523 3848.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)