Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Vormsi_f.LiinaRaudvassarOlevipäeva üritused Vormsi saarel
Vormsi saare 13. sajandist pärit Püha Olavi kirik (pildil) Hullo külas on saare ajaloo ja kultuuri peamine mälestis. Pärast rootslaste põgenemist saarelt II maailmasõja lõpus seisis pühakoda pikalt tühjana. Kirik taasõnnistati 1990. aasta olevipäeval.
28.–30. juulini peeti saarel traditsioonilisi olevipäeva üritusi. Reede õhtul oli kirikus ansambli Linnamuusikud kontsert, millele järgnes hilisõhtune mälestusjumalateenistus kirikus ja kalmistul. Laupäeva hommikul oli programm lastele ning südapäeval kiriku taaspühitsemise aastapäeva jumalateenistus ja supisöömine õues. Meeleolukad üritused jätkusid ka pühapäeval. Kirikus andis kontserdi vanamuusikaansambel Heinavanker, kavas olid renessansiajastu missamuusika, eesti rahvakoraalid ja regilaulud. Vormsi kogudust teenib õpetaja Ants Rajando.

Maal näituselt: Jüri Arrak. „Sammas“, õli, 2017.

Jüri Arraku maalid ja graafika olid vaadata Võrus
Vana-Võromaa kultuurikojas oli 30. juulini avatud Jüri Arraku (80) näitus, kus sai näha maali, graafikat ja vaadata videot „Jüri Arraku maailmapilt“. Kunstnik on oma mõtted ka kirja pannud ning näitusel sai sirvida tema raamatuid.
Kolm aastat tagasi ülekäigurajal auto alla jäänud ja lahtise jalaluumurru saanud kunstnik on jätkuvalt tegus. Näitusel oli väljas ka paar viimastel aastatel tehtud maali. Võru näitusel konkreetset läbivat teemat ei olnud, kuid esindatud oli näiteks Vana Testamendi temaatika. Jüri Arrak polnud enne näituse avamist Võrumaale sattunud 30 aastat.
Jüri Arrak on tunnistanud Lõunalehele, et ei kavatse kunstnikuteelt pensionile jääda, sest ei saa lõpetada uudishimu ega maailmast arusaamise lõputut teed. Kunstnikuks jääb ta nii kaua, kuni aju on terve, sest ega käed-jalad kunsti ei tee.
Tunne Kelami fotod Tallinna Jaani kirikus
Veel homme on huvilistel võimalik Tallinna Jaani kiriku lõunasaalis vaadata seal terve juulikuu väljas olnud Tunne Kelami loodusfotonäitust „Märka, mis su ümber. Avali silmaga“. Europarlamendi saadik Tunne Kelam on fotografeerimist harrastanud juba aastaid. Ka tema abikaasa Mari-Ann Kelam on oma fotonäituse „Vaata ja sa märkad“ üles seadnud Viimsi ja Tallinna Jaani kirikus.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)