Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

28.06.2017 | | Rubriik: Uudised

Saarem_IMG_8290Tee paradiisi
Saarte praostkonna kirikupäevade ja laulupeo ajal koguneti Kuressaares pärast avajumalateenistust kirikuaeda, et olla tunnistajaks õunapuu istutamisele. Häid sõnu noorele puule kosumiseks jagasid peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Joel Luhamets (fotol). Toetavat väge pakkusid koguduse õpetaja praost Anti Toplaan, õpetaja Hannes Nelis ja Tõnu Veldre.
Et puu vajab peale sõnade ka vett, sai see ohtralt kastetud. Laurentiuse kiriku aeda jääb kasvama paradiisiõunapuu, sümboliseerides lootust tulevikku, kelleks on meie lapsed, nagu ütles lastehommikul koos lastega 27 papist õunapuud valmistanud koguduse abiõpetaja Tiina Ool.

Saarem_IMG_8378Varajane ja viljakas
Õunapuu istutati ka Pöide kiriku juurde. Istutamise au anti piiskop Joel Luhametsale ja jumalateenistusel leeriõnnistuse kaudu koguduse liikmeks saanud Marju Võsule (fotol). Tegu on Soomest pärineva varakult õunu kandma hakkava sordiga „Pirja“. Veel öeldakse „Pirja“ kohta, et õun on kaetud peaaegu üleni punatriibulise kattevärvusega, ta on pehme viljalihaga, meeldiva aromaatse hapuka maitsega ja et õunad valmivad augusti alguses.
Marju Võsu eestvõttel avati juuni keskel Pöide pastoraadis kohvik, mida kutsutakse Roosikohvikuks. Kuna Tornimäe põhikoolis õpetajana töötav Marju Võsu ise pastoraadihoones elab, ei tee ta suvel kohviku lahtihoidmisest probleemi – see on tema sõnul avatud kogu aeg, millele aitavad kaasa koguduseliikmed ja abilised.
Kohviku eesmärk on ühtlasi jagada huvilistele teavet kohaliku kultuuri- ja ajaloo kohta. Ajani, millal „Pirja“ õunu kandma hakkab, et neist kohvikusse kooki teha, kulub siiski mitu head aastat.
Eesti Kirik

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)