Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

14.06.2017 | | Rubriik: Uudised

Tallinna toomkoolis toimub õpe 9. klassini
Tallinna toomkool võib rõõmu tunda, sest äsja väljastatud tegevusloa alusel võib kool nüüd anda õpet 1.–9. klassini.
Haridus- ja teadusministri käskkirjaga anti toomkoolile teada, et on kinnitatud tähtajatu tegevusluba I (1.–3. klass) ja II (4.–6. kl) kooliastmes ning tähtajaline tegevusluba III (7.–9. kl) kooliastmele alates 1. septembrist. Kuue aastaga on 26 õpilasega alustanud koolist kasvanud 190 õpilasega kool, kus järgmisel õppeaastal õpivad lapsed 1.–7. klassini.
Sügisest saab kool Rüütli tänaval oma kasutusse veel ühe maja, kus asuvad õppima II ja III kooliastme lapsed. Maja vajab remonti ja kool palub selleks inimeste toetust: Tallinna Toomkooli SA, SEB IBAN EE681010220202964222 (remondifond).

Jaan Lahe jätkab dotsendina Tallinna ülikoolis
1. juunil valis Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi nõukogu teoloogiadoktor Jaan Lahe (46) taas kultuuri- ja religiooniuuringute dotsendiks. EELKs 2000. aastal õpetajaordinatsiooni saanud Jaan Lahe töötab Tallinna ülikoolis 2007. aastast, viis esimest aastat lektorina ja 2012. aastast dotsendina.
Tallinna praostkonna vikaarõpetajana teenib ta Mustamäe koguduses. Varasemalt on teeninud Leesi, Paldiski ja Viimsi koguduses ning töötanud õppejõuna usuteaduse instituudis. Avaldanud ajakirjades teadusartikleid usundiloo ja Uue Testamendi teaduse valdkonnast, klassikaliste teoloogiliste tekstide tõlkeid, raamatuarvustusi jm.

Kaitsti doktoritöö empaatiast
Tallinna ülikoolis kaitses doktoritöö „Empaatia kunstiteoste kogemisel: fenomenoloogiline analüüs“ Marge-Marie Paas, kes on ka Eesti Kiriku lugejatele tuttav mitme artikli kaudu. Teadustöö kõrval on ta katoliku kiriku pressiesindaja. Ta on õppinud Võhma gümnaasiumis, Tallinna tehnikaülikoolis ning Eesti kunstiakadeemias. Viimases kaitses ta 2003. a magistritöö teemal „Multimeedia toode, kunsti eksponeerimise võimalused võrgus“.
Intervjuus Eesti Päevalehele (5. juunil) ütleb ta kunstiteose tekitatud empaatia kohta, et „kogemus ise on muutlik, see on kogemuse voog, ma kulgen mööda seda kogemuse teed“. Doktoritöö täistekst on leitav TLÜ akadeemilise raamatukogu keskkonnast ETERA.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)