Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.06.2017 | | Rubriik: Uudised

Tunnustus diakoonia­haiglale dementsete eest hoolitsemisel
Viiendat aastat annab Puutepunktide toimetus välja autasu inimesele või organisatsioonile, kes on korda saatnud midagi kaalukat puudega inimeste heaks. Tänavune medal läheb Tallinna diakooniahaigla personalile.
26. aprilli Eesti Kirikus kirjutasime 18 aastat tegutsenud diakooniahaiglast, mille omaaegsed asutajad olid EELK ja EELK diakooniakeskus. Sel aastal said presidendilt tunnustuse haigla hospiitsi osakonna juhataja Teija Toivari ja kap­lan Annika Laats. Nüüd siis tuli haiglale tunnustus ka Eesti Hooldajate Liidult.
puutepunktAjakirja Puutepunkt (nr 57, aprill) kirjutab medali andmise põhjenduseks: „Diakooniahaigla on oma asutuses rajanud nüüdisaegse õendus- ja hooldusabi teenuse dementsusega inimestele. Ta väsimatu meeskond on panustanud sellesse, et kogu Eestis loodaks moodne ja terviklik, vajalike tugistruktuuridega dementsete abistamise süsteem, mis ei jätaks vaimselt kustuvate eakate haigete eest hoolitsemist üksnes lähedaste õlgadele, nagu see enamasti on praegu.“

 

 

 

 

Kevadlaat Kaarli kooli heaks
4. juunil peeti Kaarli kiriku ees platsil heategevuslikku kevadlaata, mille tulu läheb Kaarli kooli heaks.
Laadal oli avatud kohvik, kus pakuti lastevanemate valmistatud ja annetatud küpsetisi, smuutit, vahvleid ja muud suupärast. Osta sai talutoitu, taimi ning käsitööd. Lisaks oli võimalus soetada kasutatud riideid ning majapidamistarbeid kirbuturul, võtta endale õnneloosi. Avatud oli ka lasteala, kus skaudid küpsetasid tokisaia.
Kaarli kool on väike kogukonna kool, kus hetkel õpib 80 last kuni 4. klassini. Igal sügisel võetakse juurde üks uus esimene klass ning tehakse korda uus klassiruum koolimajas. Järk-järgult uuendatakse ja laiendatakse koolimaja vastavalt kooli vajadustele.
Kooli kogukond on pannud seljad kokku ning alustanud aktsioone kooli arendamise fondi kogumiseks. Kevadlaada ning teiste sarnaste üritustega soovitaksegi koguda selleks raha.
Eesti Kirik

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)