Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

26.04.2017 | | Rubriik: Uudised

Ref500_logo_tsitaadigaIstuta õunapuu ja võida lennureis
Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega annab konsistoorium teada, et osaledes reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale.
EELK on teinud üleskutse reformatsiooni 500. aastapäeva puhul istutada oma koduaeda õunapuu. Olgu see õunapuu sümboliks, et meie, Maarjamaa lapsed, mõtleme, usume ja loodame helgele homsele.
Kõik, kes on möödunud sügisest kuni 31. maini istutanud õunapuu, võiksid puust foto teha ning saata e-posti aadressile konsistoorium@eelk.ee. Kirjale lisa juurde puu istutamise aeg, asukoht ja õunapuu sort ning postiaadress, kuhu saame saata tänukirja.
Peapiiskop Urmas Viilma loosib 1. juunil kõikide õunapuu istutajate vahel välja ühe tasuta kultuurireisi Saksamaale Lutheri ja Ba­chi radadele. Reis toimub 29. juunist 6. juulini. Lisaks loositakse välja teisi auhindu, näiteks pileteid Tallinna XXXI rahvusvahelisele orelifestivalile ja mitmele teisele juubeliüritusele. Lisainfo konsistooriumist tel 627 7350.

JAPE_33x357Kristlik noortefestival JäPe
6.–9. juulini Pilistveres toimuv kristlik noortefestival JäPe kannab sel suvel pealkirja „Omanäoline“.
Noori alates 13. eluaastast oodatakse kogu meeskonnale mõeldud eellaagrisse 4. juulil, et saada võimalus olla JäPel vabatahtlik „sipelgas“. Huvi korral saab endast teada anda, kirjutades aadressil ttklimov@gmail.com.
Oikumeeniline noortefestival JäPe on pika traditsiooniga EELK noorteüritus. Sel aastal toimub see juba 28. korda. Noortefestivali raames tulevad kokku noored üle Eesti, et ühiselt Jumalat teenida ja teiste kristlasnoortega koos olla. Tegevuste hulka kuuluvad piiblitunnid, palvused, sport, mäng ja muidugi ka laulmine. Igal aastal külastab JäPet umbkaudu 200 noort.
Noortefestivali eelarve on 10 000 eurot, millest kaks kolmandikku on olemas. Kes soovib noorte üritust toetada, saab seda teha EELK kodulehel www.eelk.ee Korjanduskarbi kaudu.

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)