Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.04.2017 | | Rubriik: Uudised

lea kärson (vasakpoolne)Koormust tuli vähendada
Rõngu koguduse õpetaja Lea Kärson (fotol) ei teeni enam 1. aprillist Rõngu Mihkli kogudust ja on arvatud Valga praostkonna vikaarõpetajaks.
Õpetaja Kärson on ka MTÜ Iseseisev Elu Rõngu tugikeskuse tegevusjuhendaja ja nii tunnistab ta, et lahkumise põhjuseks on suurest töökoormusest tingitud terviseprobleemid. Ta ütleb, et ei jaksa täiskoormust vedada ja on sunnitud oma tervisele mõtlema.
Kui ta 2011 Rõngu kogudust teenima hakkas, oli kogudus madalaseisus, nüüdseks on olukord muutunud. Koguduses on tugev tuumik, uues valitud nõukogus aktiivsed ja motiveeritud inimesed ning ta võib rahuliku südamega hingamisaega võtta.
Koguduse majanduslik pool on paraku nõrk: õpetaja palk kasin ja organisti toetus väike, kiriku katus laseb kohati läbi, kirikusse viiv kõrge trepp vajab remonti ning käsipuud, et vanemad inimesed üldse kirikusse pääseks. Nii loodab Lea Kärson, et Jumal annab kogudusele uue võimaluse ja et kogudust teenima leitakse uus õpetaja.

Katus ootab restaureerimist
Järva-Jaani kiriku katus vajab remonti ja kogudus on saanud muinsuskaitseametilt pühakodade programmi kaudu selleks raha, ent omaosaluseks vajatakse üle kahe ja poole tuhande euro. Seepärast palub kogudus kõigil, kellele läheb korda koguduse areng ja pühakoja saatus, teha koguduse kontole EE191010702010401000 SEBs annetus.
Abi vajatakse ka kroonlühtrite restaureerimiseks. Kumma vajaduse heaks soovitakse annetus teha, tuleks märkida selgitusse.
„Igasugune korrastamine ja meie elukeskkonna parandamine nõuab alati head tahet, organiseerimist ning ühist pingutust.
Korratus ja lagunemine tekivad tavaliselt iseenesest ja väga lihtsalt,“ ütleb koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)