Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

22.03.2017 | | Rubriik: Uudised

Loomulik surm näituseruumis
Tervishoiumuuseumis eksponeeritud näitus „Loomulik surm“ võitis 2016. aasta parima ajutise näituse auhinna Muuseumiroti.
Kui vaid sajand tagasi oli surm inimeste elus loomulik asi, siis nüüd on see jäänud vähem mõistetavaks. Näitus aitabki tuua selgust surmaga seotud tunnetesse, näidates surma kui loomulikku elu osa. 31. augustini avatud näitusega kaasnevad muuseumis (Tallinn, Lai 30) aruteluprogrammid. 15. märtsil kõnelesid väärikast surmast ja palliatiivsest ravist Jelena Leibur ja Teija Toivari Tallinna diakooniahaiglast. 29. märtsil kell 17.30 avab kunstiteadlane Anu Allikvee surma teemat kunstis.

lyhiuudisRaamatuid hävinud Narva Jaani kirikust
Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis on näitus „Raamatuid hävinud Narva Jaani kirikust“.
25. augustini avatuks jääval näitusel on välja pandud sadakond Narva kirikuraamatukogule kuulunud teost 16.–18. sajandist. Nende hulgas on Piibleid, Vanu ja Uusi Testamente, Martin Lutheri, Rotterdami Erasmuse ja Philipp Melanchthoni teoseid. Rohkesti leidub ka narvalaste dateeritud sissekirjutustega raamatuid. Leidub ka kauneid renessanss- ja kullatud mustriga nahkköiteid.
17. saj ehitatud kirik sai kannatada 1944. a Narva märtsipommitamiste ja lahingute käigus ning hävitati lõplikult 1950. a, mil säilinud varemed lammutati.

XIV maailmafilmi festival
20.–25. märtsini toimub Eesti Rahva Muuseumis maailmafilmi festival, mis on esmajoones dokumentaalsele kinokunstile pühendatud filmifestival.
Festivali huvitab antropoloogiline ja analüütiline lähenemine inimestele, kultuuridele ja ühiskondadele. Filmiprogramm pöörab rõhku nii igapäevaelus toimuvatele kultuuridevahelistele kontaktidele kui kultuuri esitustele maailma eri paikades. Linastub üle viiekümne filmi kõikjalt maailmast. Festivali kesksed alaprogrammid räägivad rändavast maailmast ning silmapaistvatest naistest ja nende kohast maailmas.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)