Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.03.2017 | | Rubriik: Uudised

kalmistuAvinurme kalmistu register saab kaardirakenduse
Avinurme valla sotsiaalnõunik ja ühtlasi kalmistu registripidaja, kohaliku koguduse liige Tiina Tuur on teinud suure töö ja digiteerinud kalmistu hauaplatsid. Peatselt saavad lähedased ja tuttavad otsida hauaplatse interneti kaudu kodulehelt www.kalmistud.ee. Sinna saab lisada ka pilte kalmudest.
Koguduse õpetaja Rene Alberi ütleb, et tal on hea meel, et kalmistu kohta avaneb kaardirakendus Haudi, sest temagi käest on küsitud, kuhu üks või teine lahkunu on maetud. Ta meenutab hea sõnaga mentor Laine Villenthali, kes tema sõnul oli elav kaardirakendus, ent temal puudub sedavõrd hea mälu. Samas kutsutakse abistama andmete korrigeerimisel, sest osa maetute kohta andmed puuduvad või on ebatäpsed. Kalmistu kuulub suurelt osalt kogudusele, hooldamisega tegeleb vald.

Kogudusel oma leht
Kadrina valla kodulehelt leiab huviline koguduse hää­lekandja Eluläte, mille esmanumber ilmus veebruaris. Leht ilmub kord kuus põhiliselt veebiversioonis ja kajastab koguduseelu: uudiseid, pühapäevakooli tegemisi, jumalateenistuslikku ja palveelu, aga tutvustab ka koguduse inimesi.
Häälekandja pealkiri Eluläte on sümboolne, kuna koguduse sügavamaks sisuks on, et igaüks võiks juua allikast, mis tõelise elu annab. Elu ja allikas kuuluvad teineteise juurde. Ilma veeta ei oleks elu. Lehe ilmumise eest kannavad hoolt koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson ja pühapäevakooli õpetaja Karin-Kristel Hansson. Esimesest numbrist saame teada, et koguduse juhatuse esimeheks valiti tagasi Jaanus Reisner.

Erakonnas kristlaste ühendus
Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas (EKRE) asutasid kristlastest liikmed kristlaste ühenduse. Ühenduse eesmärk on seista kristlike väärtuste eest ning aidata ainelises kitsikuses elavaid inimesi. Esimeheks valiti Tarmo Hints, aseesimeesteks Monika Helme ja Eda Rüütel, juhatuse liikmeteks Leho Lamus ja Ööle Rannu.
EKRE ridades on arvestataval hulgal kristlasi.  „Tahame panna oma õla alla erinevate koguduste juures tegutsevatele leivakirikutele ning jagada vaesteabi ja vaimulikku tuge inimestele, kes seda vajavad,“ ütles Hints.

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)