Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.03.2017 | | Rubriik: Uudised

Riia Peetri kiriku tulevik kaalukausil
Riia linnapea Nils Ušakovs teatas oma Facebooki-lehel, et ta pooldab Riia Peetri kiriku andmist Läti Evangeelse Luteri Kiriku omandusse. UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev pühakoda on praegu kasutusel kontserdi- ja näitusesaalina, kuid seal tegutseb ka väike luteri kogudus.
Praegu haldab kirikut linnavalitsus, kuid juriidiliselt ei kuulu see kellelegi. Et pühakoda hädasti remonti vajab, on Ušakovsi sõnul omandivaidlus vaja kiiresti lahendada. Kuigi pärast purustamist Teises maailmasõjas ehitati kirik uuesti üles linna rahaga, nõustub Ušakovs, et pühakodade omanik peaks põhimõtteliselt olema kirik.
Seepärast pooldab Ušakovs endise Riia Peeter-Pauli kiriku tagastamist õigeusu kirikule. Ilmasõdade vahel kasutas kirikut eesti luteri kogudus, praegu tegutseb seal kontserdisaal Ave Sol.

Kristlased ja Trump
Pew Research Centeri uuringu kohaselt ei poolda enamik USA elanikest president Donald Trumpi algatust peatada ajutiselt põgenike vastuvõtmine ning keelata riiki sisenemine seitsme muslimite enamusega riigi kodanikel. Selle poolt väitis end olevat 38%, vastu aga 59% küsitletutest.
Valgete evangelikaalide hulgas toetas sissesõidupiiranguid aga 76% küsitletutest. Teiste valgete kristlaste seas jagunevad arvamused selles küsimuses enam-vähem pooleks, mustanahalistest ja latiino päritolu kristlastest on aga umbes 4/5 Trumpi algatuse vastu.

YounanTunnustus LMLi presidendile
Tänavuse Niwano rahupreemia pälvis Jordaania ja Püha Maa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Munib A. Younan (pildil). Ta on ühtlasi  Luterliku Maailmaliidu president. Sellega tõsteti esile palestiinlasest usujuhi panust juutide, kristlaste ja muslimite vahelise dialoogi edendamisel.
„Maailmas, kus annavad tooni juhid, kes rõhutavad erinevusi ja vihkamist, on piiskop Younan püsivalt püüelnud vastupidise poole,“ märgitakse Niwano rahufondi avalduses.
Maineka Niwano preemia asutas Jaapani budist Nikkyō Niwano 1983. aastal religioonidevahelise rahu ja koostöö propageerimiseks.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)