Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.02.2017 | | Rubriik: Uudised

Sinodid on algamas
EELKs algab traditsiooniline sinodite aeg, mille tänavu muudab eriliseks see, et 5. märtsiks lõpeb iga nelja aasta tagant korduv valimisperiood koguduste nõukogude, juhatuste, sinodisaadikute valimisel. Nii et sinodisaadikud ei pruugi olla samad, kes olid seal aasta tagasi.
Esimene sinod peetakse Ida-Harju praostkonnas ja see algab 23. veebruaril kell 9 jumalateenistusega Kuu­salu kirikus. Sinodikoosolekutel valitakse praostkondade nõukogud ja EELK XXX kirikukogu liikmed. See periood kestab 31. maini.

Kohtumisõhtud Tallinna Jaani kirikus
Eelmisel aastal alguse saanud kohtumisõhtud jätkuvad. Kord kuus esmaspäeviti on Tallinna Jaani kirikus „Loodud sõna õhtul“ õhtujuht Janek Mäggi vastas erinevad külalised. Jaanuaris oli külas poliitikavaatleja Agu Uudelepp (koguduse nõukogu liige). Musitseeris organist Maris Oidekivi-Kaufmann.
13. veebruaril oli „Loodud sõna õhtu“ külaliseks koguduse korraline külalisõpetaja teoloogiadoktor Toomas Paul, keda nimetatakse ka koguduse kuldvaraks ning paljude inimeste vaimulikuks eeskujuks. Õhtujuht Janek Mäggi alustas sellest, milline on vaimuliku koht arvamusliidrina Eestis ning kuidas  on võimalik selleks kujuneda ilma mõnel kõrgel kiriku ametipostil töötamata. Õhtu muusikaline osa oli täita organist Tiia Tennol.

Pille Valgu stipendium määratud
TÜ usuteaduskonna nõukogu otsustas, et 2016. a Pille Valgu nimelise stipendiumi (500 eurot) pälvib religioonipedagoogika magistrant Elise Nemliher, kes peab usundiõpetajana oluliseks õppekavade järgset õpilaste harimist, usundiõpetuse muutmist koolisüsteemi normaalseks osaks ja õpilaste tervikliku arengu toetamist.
Stipendiumi väljaandjaks on Tartu luterlik Peetri kool ning eesmärk on anda oma valdkonnas väljapaistvaid tulemusi omavale ja edasipüüdlikule TÜ usuteaduskonna religioonipedagoogika üliõpilasele või religioonipedagoogist tegev­õpetajale võimalus pühenduda enesetäiendamisele.
Pille Valk (1959–2009) pani aluse Eesti kaasaegsele religioonipedagoogika kontseptsioonile, õpetades ülikooli usuteaduskonnas 1993. aastast. Temanimelist stipendiumi on välja antud 2013. aastast ja siiani on selle pälvinud Eleri Soidla ja Liina Raudvassar.

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)