Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.02.2017 | | Rubriik: Uudised

Maarja_laulameLaulupäevaga toetatakse kiriku taastamist
Novembri 11. kuupäeval kogunevad Lõuna-Eesti koorid laulma Tartu luteri kirikutesse. Laulupäev toob kokku nais-, mees- ja segakoorid – umbkaudu 40 koori. Maratonlaulupäevaga soovitakse üldsuse tähelepanu tõmmata Tartu Maar­ja kirikule (fotol), kus toimus I Eesti üldlaulupeo peaproov.
Laulupäeva piletitulu annetatakse Tartu Maarja kiriku taastamise heaks, et laulupeo 150. sünnipäeval 2019. aastal võiks pidu alata taastatud kirikus. Piletid tulevad müügile 1. mail.

Lõpeb solistikonkurss
Möödunud nädalast on müügil piletid XII noorte laulu- ja tantsupeole „Mina jään“, mis toimub 30. juunist 2. juulini. Siiski kestab veel järgmise kolmapäevani, 15. veebruarini solistikonkurss. Otsitakse 16–20aastast noort, kes koos segakooridega esitaks Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi laulu „Isamaa ilu hoieldes“.
Laulupeol teevad oma dirigendidebüüdi 14 noort dirigenti ning lavale astub ligi 40 000 noort. Kontserdil kõlavad armastatud laulude „Ta lendab mesipuu poole“ ja „Mu isamaa on minu arm“ kõrval uute heliteostena Kadri Voorandi, Eeva Talsi ja Mari Jürjensi ning laulupeo ühe idee autori Rasmus Puuri helilooming. Infot konkursi kohta leiab aadressil http://2017.laulupidu.ee/solistikonkurss/.

Üheksandat korda laulma ja tantsima
Viljandi lauluväljakule kogunevad 26. augustil üheksandat korda laulma ja tantsima erivajadustega inimesed. Toimub laulu- ja tantsupidu „Laulan helisema maa“. Erivajadustega inimeste laulupeo­traditsioon sai alguse kaheksa aastat tagasi Kernu hooldekodust ja on kasvanud üleriigiliseks suureks peoks. Möödunud aastal kogunes Viljandi laulukaare alla enam kui 600 lauljat.
Korraldajad kinnitavad, et ka ratastooli või mõne muu abivahendi kasutamine ei ole peolisele takistuseks. Tuleb vaid oma tulekust teatada. Infot saab kodulehe hoolekandeteenused.ee kaudu.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)