Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.01.2017 | | Rubriik: Uudised

AudruArmulauaveini karahvin jõudis tagasi Audrusse
Pühapäeval, 8. jaanuaril toodi Audru Püha Risti kogudusele tagasi koguduse kunagisele õpetajale Robert von Holstile kuulunud armulauaveini karahvin. Audru kogudust aastatel 1883–1901 teeninud õp Holstile kinkisid karahvini kohalikud talupojad.
Audru õp Tiina Janno sõnul tulid õp Holsti poja Walteri koduabilise Linda Kivibergi tütred Milvi Lumiste ja Maila Tamm hommikumaa tarkade kombel pika teekonna Rakverest, et osaleda pühapäevasel jumalateenistusel ja anda haruldane ese uuesti koguduse käsutusse. „Oleme südamest tänulikud ja loodame, et armulaualisi koguneb nii palju, et kannu ka kasutada saame,“ sõnab õp Janno koguduse nimel.
Seoses külma ilmaga kolis kogudus paariks kuuks Audru muuseumisse (fotol) jumalateenistusi pidama. Esimene teenistus mõisahoonest rajatud muuseumis toimuski eelmisel pühapäeval.

Lukas,Tõnis3_2016nov Postimehe aasta inimene on Tõnis Lukas
Ajalehe Postimees 2016. aasta inimese tiitli pälvis Tõnis Lukas (fotol) panuse eest mullu sügisel avatud Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone valmimisse. Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar ütles tiitli üleandmisel, et eelmisel aastal täitus üks Eesti rahva suurtest unistustest, kui valmis ERMi uus hoone Raadil.
„See on olnud unistus, mille kohta on öeldud, et see on Eesti rahva enesekindluse varaait,“ ütles Hussar. Peatoimetaja sõnul on Lukase teekond muuseumi uue majani rohkem kui veerandsajandi pikkune. Esimene kord marsiti Lukase juhtimisel Raadile 1988. aastal Tartu muinsuskaitsepäevade raames. Hussar märkis veel, et ERM on viinud Eesti tasakaalupunkti põhjast lõuna poole ja see on ka suurim Lõuna-Eestisse tehtud ühekordne Eesti riigi investeering.
„Tegelikult on see tunnustus aasta kollektiivile, meeskonnale, meeskonna vaimule – ERMi töötajatele,“ kinnitas Lukas kõrget tunnustust vastu võttes. Ta rõhutas, et ERM ei ole valmis ega saa kunagi päris valmis. Tõnis Lukas kuulub ka Eesti Kiriku nõukogusse.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)