Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.01.2017 | | Rubriik: Uudised

irja askolaPiiskop Irja Askola jääb pensionile
Soome kiriku Helsingi piiskopkonna piiskop Irja Askola on teatanud, et jääb pensionile 1. novembrist 2017. Irja Askola on Helsingi ülikooli magister. Vaimuliku ametisse ordineeriti ta koos esimeste Soome naisvaimulikega 1988. aastal. Ta on töötanud Helsingi ülikooli kirikusotsioloogia assistendina, Järvenpää koolituskeskuses, Euroopa Kirikute Konverentsis, diakoonia kõrgkoolis Soomes, pastorina Alppila koguduses.
Piiskop Askola alustas tööd Helsingi piiskopkonna piiskopina kuue aasta eest 2010. aastal ning et ta saab käesoleval aastal 65aastaseks, siis otsustas ta jääda pensionile. Uue piiskopi valimine toimub Helsingi piiskopkonnas esialgsete plaanide kohaselt augustis või septembris 2017.

Eestikeelne kogudusetöö Helsingis
Eestikeelne kogudusetöö Kallio koguduse Alppila kirikus on mõeldud eesti keelt emakeelena kõnelevatele inimestele, kuid samuti kõigile teistele, kes on huvitatud eesti keelest ja kultuurist. Armulauaga jumalateenistus toimub iga kuu kolmandal pühapäeval Alppila kirikus algusega kell 11. Kevadhooaja teenistused toimuvad 15. jaanuaril, 19. veebruaril, 19. märtsil, 16. aprillil ja 21. mail. Pärast jumalateenistust pakutakse kirikukohvi. Kogudusega on kokkulepe, et eestlasi käib Helsingis teenimas kaitseväekaplan Peeter Paenurm.
Eestikeelne kevadleer alustab kooskäimist 15. jaanuari jumalateenistuse järel. Koguduse juures käib koos ka piibliring – kolmapäeviti kiriku väikses saalis kl 17. Esimene kokkusaamine on 11. jaanuaril. Tutvutakse ristiusu püha raamatuga ja vesteldakse selle teemadel.
Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva kontsert Alppila kirikus on laupäeval, 11. veebruaril kl 16, esinevad tütarlastekoor Ellerhein, neidudekoorid Leelo ja Kurekell. Iseseisvuspäeva sõ­naju­­­mala­teenistus on reedel, 24. veebruaril kl 16. Pärast teenistust on kohvilaud.
Kogudusetöö korraldamine on kuni oma õpetaja määramiseni organist Dagmar Õunapi õlgadel. Täpsem info kodulehel http://viro.helsinginseurakunnat.fi.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)