Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

14.12.2016 | | Rubriik: Uudised

Kilp_0177Üliõpilaste tunnustus Alar Kilbile
Alar Kilp valiti Tartu ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna parimate õppejõudude hulka.
Üliõpilaste tagasiside põhjal valitavate aasta parimate õppejõudude hulka kuulusid tänavu ka kaks Johan Skytte poliitikauuringute instituudi liiget, üks neist võrdleva poliitika lektor Alar Kilp, kes on meie lugejatele tuttav lehe kauaaegse kolumnistina.
Alar Kilp õpetab mitmeid ainekursusi riigiteaduste bakalaureuseõppekaval, ta on ühtlasi ka bakalaureuseõppekava programmijuht ning 2015. aasta hea õpetamise grandi saaja.
Aasta õppejõu auhinna väljaandmise eesmärgiks on tähtsustada head õpetamist ja tunnustada üliõpilastelt kõrgemaid hinnanguid saanud õppejõude. Igas õppevaldkonnas tunnustatakse õppejõudusid, kes on vastaval õppeaastal õppejõudude ja õppeainete hindamise küsitluses saanud üliõpilastelt kõige kõrgemad hinnangud ja kelle õpetatavate ainete kohta on õppeaasta jooksul täidetud vähemalt 50 ankeeti.

Internetis avaldati koraani tõlge eesti keeles
Veebiaadressil www.koraan.ee on võimalik lugeda eestikeelset koraani tõlget. Tegemist on teise eesti keeles avaldatud tõlkega. Tõlkija Tarmo Marken rõhutab, et tema eesmärgiks on teksti tasuta kättesaadavaks tegemine.
Juures on ka tõlkija põhjalikum sissejuhatus, kus ta kummutab mitmed islami kohta käivad müüdid. Tarmo Marken on enda sõnul koraani uurimisega tegelnud 10 aastat.

Tunnustus Peetri koolile
Tartu ülikooli eetikakeskus andis väärtuskasvatuse konverentsil tunnustuse parimatele väärtuskasvatuse koolidele ja lasteaedadele.
Tiitli «Väärtuskasvatuse lasteaed 2016» pälvisid kaks lasteaeda: Tartu luterliku Peetri kooli lasteaed ning Nõlvaku lasteaed. Sama konkursi raames tunnustati tiitliga «Hea kooli edendaja» Tartu luterlikku Peetri kooli.

Kristus ütleb: Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed! (Ilm 1:18)