Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.11.2016 | | Rubriik: Uudised

Gustav Kutsar (vasakul) ja Gustav Piir. Kaitseväe kodulehekülg

Mälestati Briti mereväelasi
11. novembril toimus Briti saatkonna eestvedamisel koostöös EELK ja Eesti Kaitseväega Tallinnas kaitseväe kalmistul Eesti Vabadussõjas langenud Briti kuningliku mereväe haudade juures traditsiooniline mälestuspäeva tseremoonia. Osalesid kaitseministeeriumi ja kaitseväe esindajad, Eestis resideerivad suursaadikud, kaitseatašeed, Ühendkuningriigi ja Rahvaste Ühenduse riikide kodanikud.
Täpselt kell 11.00 ehk hetkel, mil 11.11.1918 Esimeses maailmasõjas relvad üle Euroopa vaikisid, mälestati kaheminutilise leinaseisakuga kõiki, kes oma elu nii toimunud kui ka käimasolevates relvakonfliktides on ohverdanud. Mälestustalituse viisid läbi vaimulikud Gustav Kutsar, Gustav Piir, Tõnis Nõmmik, Mikk Leedjärv ja Meelis Rosma.

Religiooni, rahvusluse ja riikluse seostest
Eesti Akadeemiline Usundiloo Selts ja Tartu ülikool koostöös Eesti kirjandusmuuseumi ja Tartu Nefa rühmaga korraldasid 10.-11. novembril Tartu ülikoolis konverentsi «Religion and Nation(alism): Entanglements, Tensions, Conflicts», kus ettekandeid pidasid 17 riigi religiooni- ja ühiskonnauurijad. Konverents keskendus religiooni, rahvusluse ja riikluse seoste vaatlusele.
TÜ võrdleva poliitika lektori ja konverentsi ühe kaaskorraldaja Alar Kilbi sõnul on seosed religiooni ja rahvusluse puhul tänapäeval lihtsalt tuvastatavad ja samas väga mitmepalgelised.

Kaitseliidu 98. aastapäev
12. novembril tähistas Kaitseliit Põltsamaal 98. aastapäeva. Esimest korda peeti pidupäeva puhul ka jumalateenistus Põltsamaa kirikus, mille altariruum on ajalooliselt olnud suurtükitorn.
Kaasa teenisid peapiiskop Urmas Viilma, Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer ja kaplan Aivar Sarapik. Jutlustas Kaitseliidu vanemkaplan major Raivo Nikiforov. Peapiiskop Viilma andis Kaitseliidu ülemale brigaadikindral Meelis Kiilile üle EELK Teeneteristi III järgu ordeni.

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)