Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.11.2016 | | Rubriik: Uudised

Vaenatud kristlaste eestpalve päev
Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu korraldusel peetakse 13. novembril ka Eestis rahvusvahelist tagakiusatud kristlaste eestpalvepäeva. Päeva idee on palvetada nende eest, keda vaenatakse usu pärast. Eestimaa kogudusi ja erinevaid konfessioone kutsutakse üles üheskoos palvetama kogu maailmas oma usu pärast jälitatud, tagakiusatud või vangistatud kristlaste eest.
Organisatsiooni Open Doors faktid kristlaste tagakiusust on šokeerivad. Usu pärast tapetakse maailmas iga päev 322 ja vägivalla ohvriks langeb 772 kristlast. Iga päev hävitatakse 214 kirikut või muud kristlastele kuuluvat omandit. USA ametlike andmete kohaselt kiusatakse vähemalt 60 riigis kristlasi taga ametlikult, valitsuse poolt.

Vabatahtlike päästjate lipp õnnistati Narvas
Hingedepäeval, 2. novembril õnnistas Narva Aleksandri kirikus kohalik õpetaja Urmas Karileet vabatahtlike päästjate ja merepäästjate uue lipu. Ettevõtmist vedava vabatahtlike päästjate esindusorganisatsiooni Päästeliit tegevjuhi Kaido Taberlandi sõnul on Eestis päästealal tegutsevaid vabatahtlikke kokku umbes 3000.
Lipu kujundas reklaamibüroo Mast ja see õmmeldi käsitsi Ida-Virumaa ettevõttes Talia Stiil. Tammepuust varras valmis käsitööna Avinurmes. Lipualuse sepistasid Keilas tegutsevad sepad.
Praeguseks on Eestis tervikuna vabatahtlikke päästekomandosid kaks korda rohkem kui riiklikke komandosid. Merepäästes on vastav suhtarv veelgi enam vabatahtlike kasuks.

Anna LiisaKristlike naiste osaduspäev
5. novembril toimus Tartus Pauluse kirikus kristlike naiste osaduspäev ja 19. novembril toimub Tallinnas nelipühi kirikus oikumeeniline naistekonverents andestamise teemal. Kõneleb kirjanik, teoloog ja koolitaja Anna-Liisa Valtavaara (fotol) Soomest, kes esitleb ka oma viimast eestikeelset raamatut «Kas peab alati andeks andma?».

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)