Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.11.2016 | | Rubriik: Uudised

Põgenikest laste heaks
Ka selle aasta novembris toimub heategevuskampaania «Täht idas», mille eesmärgiks on rõõmustada kingitustega Lähis-Ida põgenikelaagrite lapsi.
Kindlasti palutakse igasse pakki panna pehme mänguasi, sest sõjakoledustest traumeeritud lapsed vajavad mõnda armsat eset. Sellele võib lisada muid lelusid, hügieenitarbeid, joonistusvahendeid jne.
Kingitused tuleks pakkida kingakarpi ja toimetada see mõnda kogumispunkti. Need asuvad üle Eesti peamiselt EELK kogudustes ja kaupluseketi «Sõbralt sõbrale» poodides. Täpsemaid juhtnööre saab kodulehelt starintheeast.net.
Rahvusvahelise kampaania «Täht idas» korraldajaks on Läti organisatsioon Baltic Global Initiative, mille esindajad kingituste kättejagamisest isiklikult osa võtavad. Mullu saadi kampaania käigus Eestist 500 kingikarpi, tänavu loodetakse aga koguda rohkem.

Tartu_Maarja_kirikTartu Maarja kirik taastatakse
Valminud on Tartu Maarja kiriku ehitusprojekt ja eelarve ning lähipäevil on oodata linnavalitsuse otsust ehitusloa andmise küsimuses.
Esimese tööna on kavas korda teha kiriku välistrepp ja katus ning seejärel taastada torn, selgitas Vikerraadiole koguduse õpetaja Joona Toivanen. Kiriku välisilme muutub selliseks, nagu oli enne Teist maailmasõda (pildil), sisustus tuleb aga täiesti kaasaegne. Maarja kiriku sihtasutuse juhatuse liige Heikki Valk lisas, et ehkki praeguseks pole tööde tegemiseks veel raha leitud, on kindel lootus taastada pühakoda 2019. aasta juubelilaulupeoks.
1842. aastal pühitsetud Tartu Maarja kirikus toimus 1869. aasta I üldlaulupeo peaproov. Teises maailmasõjas sai pühakoda aga kannatada ning muudeti nõukogude ajal võimlaks. Kogudus sai hoone tagasi alles seitsme aasta eest.

Aleppo kellad Eestis
24. oktoobril lõppes Soomest alguse saanud rahvusvaheline kampaania, mille käigus helistati kirikukelli Süüria linna Aleppo sõjaohvritele tähelepanu juhtimiseks. Kodulehe bells­foraleppo.org andmetel osalesid selles ka neli luterlikku kogudust Eestist, nimelt Nõo, Rakvere, Risti ja Suure-Jaani omad.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)