Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.10.2016 | | Rubriik: Uudised

Martin Lutheri teos on ERMis
Üks köide Keila Miikaeli kogudusele kuuluvatest Martin Lutheri kogutud teostest valiti Eesti Rahva Muuseumi (ERM) püsiekspositsiooni. Nimetatud raamatut eksponeeritakse koos teiste püsinäitusesse «Ajarada» paigutatud valikteostega.
Keila koguduse õpetaja Marek Roots ei oska vastata küsimusele, kuidas sattusid reformaator Lutheri kogutud teosed nii väärikas väljaandes Keila kirikusse. Ta selgitab, et koguduse varade hulgas olevad kuus köidet kuuluvad muinsuskaitseameti kunstimälestiste nimekirja kui suure kultuuriväärtusega ajastuomase kunstilise kujundusega raamatuköited.
Köited pärinevad ajavahemikust 1572–1575 ning on valmistatud Saksamaal Jenas. 1998. a andis kogudus raamatud hoiule Harjumaa Muuseumisse, kelle juhtimisel on need konserveeritud ennistuskojas Kanut.
Loa saamiseks võttis ERM ühendust nii Harjumaa Muuseumi kui Keila kogudusega. Keila koguduse ja ERMi vahel on nüüdseks sõlmitud deponeerimisleping, mille kohaselt jääb rariteet ERMi tähtajatult. Sama raamatusarja esimene raamat on endiselt Harjumaa Muuseumi püsinäitusel.

Mustamäe kiriku esialgne makett.

Kogudus tutvustab kiriku projekti
Mustamäe kogudus kutsub huvilisi 30. oktoobril Mustamäe linnaosavalitsuse keldriruumidesse tutvuma ehitatava kiriku projektiga. Oodatud on kõik huvilised, loomulikult ka koguduse liikmed, sest projekti viimast varianti polegi kõik näinud, ütleb koguduse õpetaja Tiina Klement. Projekti tutvustatakse pärast jumalateenistust algusega kell 16.30.
Kiriku ehituseks asutati 28. septembril Mustamäe Kiriku sihtasutus, lepingu allkirjastasid Tallinna abilinnapea Eha Võrk ja peapiiskop Urmas Viilma. Kiriku ehituse toetuseks saab annetada EELK Mustamäe Maarja Mag­daleena koguduse kontole EE241700017003221206.

Teie niuded olgu vöötatud ja lambid põlegu! (Lk 12:35)