Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

12.10.2016 | | Rubriik: Uudised

orel3-300x200Kaarli kiriku Walckeri oreli kapitaalremondist
Jaanuaris alanud Eesti suurima Walckeri oreli kapitaalremondi esimeses etapis on parandatud oreli mängupult ja esimene manuaal. Töid tegi Mäeväli Orelitöökoda OÜ. Remondi tegemiseks käivitati 2013. aastal annetuskampaania «Viled hüüdma», mille tulemusena on kogutud pea 70 000 eurot. See on hea stardiraha järgnevatel aastatel ees seisvale tervikremondile, mille kogumaksumus ulatub umbes 250 000 euroni.
Tänulik Kaarli kogudus tutvustas huvilistele 4. oktoobril esimeses etapis valminud tööd. Orelimeister Toomas Mäeväli tegi kohtumisel ülevaate remondi käigust ja organist Piret Aidulo esitles oreli registreid. Muusikaõhtul esinesid bariton Ott Indermitte ja Piret Aidulo pühale Franciscusele pühendatud kavaga, sest 4. oktoober on frantsiskaanide ordu rajaja püha Franciscuse mälestuspäev.

N6mmik,urmasUsuteaduskonna ja koguduse hea koostöö
Oma varalahkunud õpetaja Urmas Petti (1965–2016) mälestuseks otsustas Tartu Ülikooli-Jaani kogudus ellu kutsuda uue koguduseelu rikastava tava. Alates tänavusest sügisest jutlustab kord kuus pühapäevasel armulauaga jumalateenistusel keegi Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõududest. Pärast teenistust toimub kirikukohvilauas vestlusring, kus on võimalik akadeemilise külalisega mõtteid vahetada.
Kuu kolmandal pühapäeval toimuvate külalisjutlustajate vooru alustas 18. septembril Tartu Kolgata baptistikoguduse liige, koguduse juhatuse esimees ja jutlustaja Tõnu Lehtsaar, kes on religioonipsühholoog ja praktilise usuteaduse professor.
Eeloleval pühapäeval, 16. oktoobril on lubanud jutlustada Vana Testamendi ja semitistika dotsent Urmas Nõmmik (fotol). Pikki aastaid kuulus Nõmmik Ülikooli-Jaani kogudusse, aga praegu on aktiivne Tamsalu koguduse liige.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)