Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.10.2016 | | Rubriik: Uudised

katrin helena melderValla teenetemärgi sai koguduse õpetaja
Järva-Jaani vald tähistas 25. aastapäeva üle nädala kestnud ettevõtmistega, mille hulka kuulusid ka tänujumalateenistus ja kontsertaktus. Pidulikul koosviibimisel kultuurimajas tänati valla tublisid inimesi, teiste seas 13 aastat kogudust teeninud õpetaja Katrin-Helena Melderit (fotol). Lisaks tööle koguduses on ta EELK Misjonikeskuses projektijuht, aga ka kohalikus gümnaasiumis õpetaja ja alates 2010. aastast valla haridus- ja kultuurikomisjoni liige. Panuse eest valla ellu omistati vaimulikule valla teenetemärk. Ettepaneku tunnustuseks tegi koguduse juhatus.
«Tänumeeles mõtlen täna kõigile, kes väärtustavad meie pühakoda ja koguduse elu ning on kiriku restaureerimist igati toetanud. Pea 14 aasta jooksul oleme üheskoos suutnud palju ära teha. Üle kõige olgu aga tänu Jumalale, kes on lubanud ja õnnistanud meie koostööd! Issand on meile suuri asju teinud, me oleme rõõmsad,» ütleb Katrin-Helena Melder.

Halliste-leerimajaRemonditakse Halliste koguduse leerimaja
Halliste vald on otsustanud remontida ehitismälestise 1902. aastast, Kulla külla rajatud Halliste koguduse leerimaja (fotol). Kogudus ja vald sõlmisid 40 aastaks hoonestusõiguse lepingu ja suve lõpul algas ümberehitus. Plaanikohaselt alustavad järgmise aasta veebruaris kunagises leerimajas tegevust Halliste raamatukogu, vallavalitsus ja kohvik. Tulevikule mõeldes on üks ruum mõeldud kogudusele tasuta kasutamiseks, ütleb hooldajaõpetaja Marko Tiitus.
Selles hoones tegutses 68 aastat (1930–1998) kool. 1. septembril 1998 koliti uude koolimajja. Omades tähtsust kohalike inimeste identiteedi kujunemisel, otsustas vald vana koolihoone hävingust päästa. Juhul, kui hoonet haldusreformi tulemusel esialgselt plaanitud moel ei kasutata, võiks sinna tulla noortekeskus, käsitöökeskus või midagi muud.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)