Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.09.2016 | | Rubriik: Uudised

pyhtitsaPühtitsa klooster 125 aastat vana
Pühtitsa Jumalaema Uinumise stavropigiaalne nais­klooster Kuremäel (pildil) tähistas 28. augustil Jumalaema uinumise suurpüha, mis on ka kloostri nimepäev. Sel aastal oli see eriline, sest täitus 125 aastat kloostri tegevuse algusest. Kloostris oli pühal päeval rekordarv palverändureid-õigeusklikke. Ühe kohalolnu sõnul: «Kui ristikäik ikoonidega kloostrimüüride vahelt püha allika poole suundus, siis tundus, et see inimvool ei lõpegi.»
5. septembril pidustused jätkusid. Kloostri konverentsisaalis esitleti juubelialbumit, anti kontsert ja näidati uut dokfilmi, mis on pühendatud kloostri rajajale, Eestimaa kindralkuberner vürst Sergei Šahhovskoile. Kloostrit ehitati kuus aastat ja valmis see 1891. aastal.

Tori kirikus meenutati ajalugu
Tori sõjameeste mälestuskirikus tähistati Vene okupatsioonivägede Eestist väljaviimise päeva. 22 aastat tagasi 31. augustil lahkusid väed Eestist.
Kirikus anti toonastele vabatahtlikele riigikaitsjatele mälestusmedalid. Medalid on loodud kodanikualgatuse korras Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliidu poolt. Medalid andsid üle justiitsminister Urmas Reinsalu ja Kaitseliidu ülem Meelis Kiili.
Reinsalu sõnul peame selgelt ütlema, et meie kohus on mitte unustada okupatsiooniajal osaks saanud määratut kaotust ja kannatust. «Kui pöörame minevikule selja, siis pole meie oma tänased eesti põlved väärt seda vabadust, mille eest meie varasemad põlvkonnad on võidelnud.»

Nelipühi kirik alustab piiblikooli tööd
Sel sügisel alustab tööd EKNKi piiblikool, mille eesmärk on treenida õpilasi õpetamise, praktilise teenimise ning juhendamise kaudu. Täisajaline piiblikool alustas 5. septembril. Õppetöö toimub esmaspäevast reedeni Tallinnas EKNK Toompea keskuses. Lisaks kuulub õppeprotsessi juurde nädalavahetuste ja misjoninädalate praktika. Õpe piiblikoolis on tasuline. Info www.piiblikool.ee.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)