Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

24.08.2016 | | Rubriik: Uudised

Ela eestlase elu
Eesti Rahva Muuseumi avamiseni on jäänud 37 päeva. Märkimaks suurpäeva avati enne eesti rahva taasiseseisvumise 25. aastapäeva kesklinna pargi ja Poe tänava vahelisel alal uus välinäitus «Ela eestlase elu!». Näitus esitab küsimuse, miks on eestlasi ainult üks miljon.
Vastuse leiab meie enda ajaloost ja see on tõeliselt vaimukalt esitatud kümnel plakatil. Näiteks: «Sest ühe sini-must-valge lipu alla ega lauluväljakule korraga rohkem ei mahu.»
Kes mööda kõnnib või Taaralinna satub, sellel tasub näitust uurima jääda. Hea tuju on kogu päevaks garanteeritud.
Samanimelist saadet saab pärast kella kümneseid uudiseid igal teisipäeval kuulata Kuku Raadios.
Muuseumi teadurid ja kuraatorid kõnelevad saates ERMi loomisloost ja selgitavad, miks on lihtne inimene ja argielu tähtsad uurida ja huvitavad näidata.

paulineEestis peetakse jutupüha
Möödunud reedest toimub Eestis nädala jagu kestev lugude jutustamise festival, kuhu on jutustajaid tulnud Indiast, Iisraelist, Ungarist, Põhjamaadest, Suurbritanniast, Hollandist, Itaaliast. Nende lood on inspireerinud palju inimesi üle kogu maailma, kinnitab festivali korraldav MTÜ Jutumaja.
Tartus räägivad lugusid Giovanna Conforto Itaaliast ja Pauline Seebregts (fotol) Hollandist. Kohtumine leiab aset 24. augustil Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kell 15–18 ja selle korraldamisel on abiks olnud Pühade Aleksandrite kogudus (EAÕK).
Esinejad räägivad oma teest lugude jutustamise juurde, jagavad kogemusi tööst jutuvestjatena ja kindlasti saab kuulda mõnd lugu.
Ehk on võimalik kuulda Giovannat jutustamas lugu pühast Franciscusest, sest tema repertuaaris on lugusid Franciscusest ja teistest pühakutest, aga ka vägevatest Itaalia naistest ja muust.
Festivali kava leiab kodulehelt www.rahvakultuur.ee.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)