Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

01.06.2016 | | Rubriik: Uudised

Istanbuli konventsiooni vastu
Mitmes Euroopa riigis on aktuaalne naistevastase vägivalla vastu võitlemiseks sõlmitud Euroopa Nõukogu Istanbuli konventsiooni ratifitseerimine. Eestis on sellele vastuseisu avaldanud EKRE, sest konventsioon lähtuvat radikaalse feminismi ideoloogiast.
Sarnast seisukohta väljendatakse ka avalikus kirjas, mille on allkirjastanud Läti luteri, roomakatoliku, õigeusu ja baptisti kiriku juhid. Naistevastane vägivald on nende sõnul küll suur probleem, kuid see ei olevat seotud traditsiooniliste arusaamadega soorollidest, nagu konventsioonis väidetakse.
Kirikupeade meelest tuleks võidelda pigem alkoholi ja narkootikumide kuritarvitamisega ning pornograafia ja vägivalla propageerimise vastu meedias. Ka olevat konventsiooni mõned osad vastuolus Läti põhiseadusega.

Qasr_al_YahudPühakoha demineerimine
Briti organisatsioon Halo Trust on jõudnud võimudega kokkuleppele Jeesuse väidetava ristimiskoha ümbruse demineerimiseks.
Jordani läänekaldal asuval ruutkilomeetri suurusel alal (Qasr Al-Yahud, pildil) paikneb seitse erinevate konfessioonide kirikut ja kloostrit.
Sinna pole juurdepääsu 1967. aasta sõjast alates, ehkki 2011. aastast on palverändureid lubatud ristimispaiga enda juurde. Kogu ala ohutuks muutmiseks on aga vaja 3 miljonit dollarit, mis loodetakse kokku saada annetuste abil.

Põgenikke huvitab kristlus
Üsna paljud Euroopasse saabunud muslimitest põgenikud on avaldanud soovida võtta vastu ristiusk.
Arvatakse siiski, et paljude pöördujate tagamõtteks on üksnes kindlustada oma väljavaateid asüüli saamiseks – eriti juhul, kui tullakse riikidest, kus kristlasi taga kiusatakse. Seetõttu on suured kirikud põgenike ristimise asjus ettevaatlikud.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)