Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.05.2016 | | Rubriik: Uudised

koos ToigaPiiskop Tiit Salumäe on välisvisiidil
Haapsalu koguduse kuukiri Johannese Sõnumid annab teada, et koguduse õpetaja on maikuus visiidil Kanadas ja USAs. Piiskop Salumäe jutlustas emadepäeval Torontos, külastas Roman Toid (fotol), kes 18. juunil tähistab 100. sünnipäeva, ning 14. mail 2006 surnud peapiiskopi Udo Petersoo leske, võtab osa Kanada ja USA sinodist.
Edasine visiit kulgeb piiskopil Eesti Piibliseltsi esimehena. Nimelt võtab Tiit Salumäe osa Philadelphias toimuvast maailma piibliseltside assambleest. Ette on nähtud ka kohtumine Eesti suursaadikuga USAs Eerik Marmeiga.

20 aastat ühist tööd
Valga praostkonna viieliikmeline esindus käis külas Soomes Kylväjä misjoniorganisatsioonil, kust on 20 aasta jooksul tulnud praostkonda rahalist tuge pühapäevakooli tööks.
Praost Vallo Ehasalu pidas piiblitunni Suolahti kirikus, pühapäevakoolitöö tegija Imbi Tanilsoo andis üle kingitused sõpradele, peeti jumalateenistus Huhtasuo kirikus. Kylväjä uute ja vanade töötajate ühisel nõupidamisel jagati mõtteid tulevikukoostöö kohta. Päiviö Turtiainen tutvustas oma raamatut Kylväjä toetatavast pühapäevakoolitööst Eestis.

Lauluraamatud Kiek in de Köki tornis
Kiek in de Kökis on 9. oktoobrini avatud näitus «Lauluraamatud suurtükitornis. Eesti köitekunsti meistriteoseid 1793–1938». Tallinna kaitsemüüri võimsaima suurtükitorni Kiek in de Köki kinkis pärast keskaegsete kindlustuste aegumist keiser Aleksander II 1864. aastal Tallinna Kaarli kogudusele.
Siia asusid käsitööliste töökojad, elukorterid ning raskejõustikusaal. 1887. aastal kuulutas raamatuköitja Jakob Luik, et Kiek in de Köki tornis saab osta uusi ning köita vanu lauluraamatuid. See väike teade ajalehes Virulane andiski idee näituseks. Näitusel on eksponeeritud 20 Eesti köitemeistri 100 luksuslikku ja kordumatut lauluraamatuköidet, millest vanim on enam kui 200aastane. Eksponeeritud lauluraamatud ja tööriistad kuuluvad Indrek Operi ja Jaak Kure erakogusse.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)