Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.04.2016 | | Rubriik: Uudised

koosöömedal Hunzingerile Toomis 03.04.2016Anti üle koostöömedal
Evangeelse Luterliku Kiriku Põhja-Saksamaal (ehk Põhjakirik) Schleswigi ja Holsteini piirkonna delegatsioon eesotsas piiskop Gothart Magaardiga oli visiidil Eestis.
Jumalateenistusel Tallinna toomkirikus andis emeriitpeapiiskop Andres Põder Põhjakiriku misjoni- ja oikumeeniasekretärile õpetaja Christa Hunzingerile (pildil) üle kahe kiriku sõprussuhete pühendunud hoidmise ja süvendamise eest EELK koostöömedali.

Poola luterlased naiste ordineerimisest
Poola luterliku kiriku sinod lükkas tagasi ettepaneku lubada pastoriks ordineerida ka naisi. Seejuures hääletas poolt 38, vastu oli 26 ja erapooletuks jäi 4 sinodisaadikut. Ettepaneku heakskiitmiseks oli aga vaja kahekolmandikulist häälteenamust, millest jäi 8 häält puudu.
Naiste lubamine pastoriametisse on Poola luterlaste seas vaidlusteemaks alates 1950. aastatest, ent kunagi varem pole sinodi enamik selle poolt hääletanud. Küll on naisi alates 1999. aastast ordineeritud diakoniteks, kellel erinevalt pastoritest pole armulaua pühitsemise ega koguduse iseseisva juhtimise õigust.

Paavst abieluküsimustest
8. aprillil avalikustati paavst Franciscuse apostellik ekshortatsioon, mis selgitab roomakatoliku kiriku õpetust perekonnaküsimustes. Mullusest vastavateemalisest sinodist inspireeritud dokument kannab pealkirja «Amoris Laetitia» («Armastuse rõõm»).
Selles nenditakse, et paljude katoliiklaste perekonnaelu ei vasta kiriku õpetusele. Selliseid usklikke aga ei tuleks halvustada, vaid neisse peaks hoolivalt suhtuma. Kiriku õpetus perekonnast jääb samaks, ent piiskopid saavad rohkem vabadust üksikjuhtumite lahendamisel kohalikust kultuuritaustast lähtudes.

 

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)